Zamknij
REKLAMA

Sanepid siedlecki podał dane o sytuacji epidemiologicznej

14:21, 17.05.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Według danych z siedleckiego Sanepidu na dzień 17 maja liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to 80 pacjentów, w ciągu doby przybyło cztery osoby.

Kwarantanną domową objęte są 382 osoby, w ciągu doby 27. W izolacji domowej przebywa 27 osób, przybyły dwie. W izolatorium są dwie osoby. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi  37. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 19 osób. Liczba zgonów nie zmieniła się, do tej pory zmarły dwie osoby. Tzw. ozdrowieńców jest 35.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime - transmisja z kontaktu w kraju oraz w ogniskach domowych lub zawodowych.

Zgony są raportowane na podstawie dokumentacji (ZLK-5), która wpłynęła do powiatowego inspektora sanitarnego. Jednocześnie Sanepid zwraca uwagę na fakt, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby.

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pacjentpacjent

9 0

Większość tych osób to pacjenci, pielęgniarki, opiekunowie, saniariusze i lekarze O. WEWNĘTRZNEGO Szpitala Wojewódzkiego. Ktoś się dopuścił rażących zaniedbań. Proszę o tym napisać. 14:57, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA