Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć równowagę między byciem online i offline

23:39, 07.09.2020 | MM
Skomentuj
REKLAMA

Alienacja, lifestreaming, online i/lub offline… 11 września w Siedlcach o godz. 10,00 startuje konferencja będąca częścią kampanii Widzę- rozmawiam- reaguję… Do udziału w niej zachęcają organizatorzy.

Na 11 września w sali Centrum Kultury i Sztuki została zaplanowana kolejna odsłona kampanii „Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”, nad którą patronat sprawuje Andrzej Sitnik- Prezydent Miasta Siedlce. Tego dnia odbędzie się konferencja organizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II, Internacional Police Association Region Siedlce oraz Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Sama kampania skierowana jest przede wszystkim do uczniów siedleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Natomiast piątkowa konferencja adresowana jest do dorosłych- nauczycieli, rodziców, osób pracujących na co dzień z młodymi ludźmi i ich rodzinami. 

Zawsze w tego typu wydarzeniach brali udział ciekawi prelegenci, którzy dzielili się swoją wiedzą na ważne i aktualne tematy, pokazujący zebranym z różnych perspektyw z jakimi groźnymi zjawiskami spotykają się młodzi ludzie i na co trzeba być szczególnie uczulonym. Nie inaczej będzie tym razem. W spotkaniu wezmą udział znani z poprzednich edycji kampanii-dr Aleksandra Piotrowska, Maria Rotkiel oraz Łukasz Wojtasik. Poruszone zostaną tematy alienacji dorosłych (rodziców, nauczycieli) i wpływu na zachowania młodych ludzi, lifestreamingu jako sposobu na budowanie tożsamości oraz troski o zachowanie równowagi między byciem offline a online. O zaplanowanych na ten rok szkolny zadaniach będzie w imieniu organizatorów mówić Monika Mikołajczyk.

 

930- 1000

rejestracja uczestników

 

1000- 1030

otwarcie konferencji

 

1030- 1050

Monika Mikołajczyk

Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież- o planowanych działaniach profilaktycznych w roku szkolnym 2020/2021 w dobie pandemii

1050- 1150

dr Aleksandra Piotrowska

Uniwersytet Warszawski

 

Alienacja dorosłych (rodziców, nauczycieli) a niepożądane zachowania dzieci i młodzieży

1150- 1215

przerwa

1215- 1310

Łukasz Wojtasik

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Domowe Zasady Ekranowe, czyli jak zadbać o równowagę pomiędzy czasem online a offline dla dobra dziecka i całej rodziny

1315- 1415

Maria Rotkiel

psycholog, terapeutka rodzinna, trenerka rozwoju zawodowego i osobistego

 

Lifestreaming- sposób na budowanie tożsamości młodych ludzi

1415- 1425

zakończenie konferencji, wręczenie certyfikatów uczestnictwa

 

Na zainteresowanych udziałem w spotkaniu czekają ostatnie wolne miejsca. Jak nas poinformowali organizatorzy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie będzie możliwe wejście na salę bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Osoby uczestniczące w konferencji są zobowiązane do zabrania maseczek zakrywających usta i nos. Swój udział można zgłosić pod numerem telefonu: (25) 794 3360.

Patronat medialny nad kampanią sprawuje Życie Siedleckie.

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA