Zamknij

Narkotykowy biznes w willi pod Łochowem

17:37, 17.09.2019 | A.K/Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
REKLAMA
Skomentuj

Sukcesem mogą pochwalić się funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy w niedzielę, 8 września, w okolicy Łochowa, zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy. Zatrzymani trzej mężczyźni to Wietnamczycy, mieszkający na stałe w Czechach.  

Fabryka narkotyków znajdowała się w wilii wynajętej od 43 – letniej obywatelki Polski, w okolicy Łochowa, w powiecie węgrowskim. Zabezpieczono około 6,5 kg pseudoefedryny, tj. prekursora, z którego można było uzyskać 4,5 kg wysokiej jakości metamfetaminy, a także kompletną linię laboratoryjną służącą do produkcji narkotyku. Podczas całego cyklu produkcyjnego można było uzyskać narkotyk o ponad 90 proc. czystości. W toku czynności funkcjonariusze ujawnili ponadto niekonwencjonalny system odprowadzania i chłodzenia toksycznych i trujących oparów – niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi – wydzielających się w trakcie produkcji metamfetaminy. Niebezpieczne substancje były odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji, stanowiąc w ten sposób poważne zagrożenie dla otoczenia. Szacuje się, że wartość wyprodukowanej metamfetaminy, po wprowadzeniu jej do obrotu, mogła wynieść co najmniej 650 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni to Wietnamczycy w wieku od 32 do 43 lat. W związku z powyższym, równolegle z czynnościami przeprowadzonymi przez Straż Graniczną, ich mieszkania zostały przeszukane przez tamtejszą policję. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty usiłowania wytworzenia znacznej ilości narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich produkcji, a także posiadania prekursorów, za co grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

(A.K/Nadwiślański Oddział Straży Granicznej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ElwiraElwira

0 3

Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25 08:20, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone