Zamknij

Pani Wanda chce żyć. Pomóż jej spełnić marzenie

14:50, 26.07.2019 | A.K/Foto Archiwum rodziny pani Wandy
REKLAMA
Skomentuj

U pani Wandy z Borzych lekarze wykryli raka piersi z przerzutami na wątrobę i węzeł śródpiersiowy. Dzięki odpowiednio dobranym lekom choroba zaczęła ustępować. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia wstrzymał leczenie.

Refundacja stosowanych w terapii takich leków jak pertuzumab w skojarzeniu z trastuzumabem i docetakselem została wstrzymana mimo regresu choroby. Jednym ratunkiem jest kontynuacja leczenia, te jednak kosztuje ponad 200 tys. zł.

Na pomoc przyszli przyjaciele i rodzina. To oni założyli internetową zbiórkę na portalu Siepomaga. Tam pani Wanda opisuje swoją chorobę.

– Moja walka z rakiem rozpoczęła się na początku 2017 roku, kiedy poznałam tę straszną diagnozę. Bardzo ciężko przyjęłam to, że jestem chora i tylko moja rodzina podtrzymywała mnie w pozytywnym myśleniu – mówi pani Wanda – Pierwsze miesiące to trzy operacje, to jest mastektomia piersi, limfadenektomia oraz usunięcie guza na nerce. Później przyjmowałam chemioterapię i radioterapię. Po każdym cyklu czułam się okropnie i kilka dni zajmowało mi, aby dojść do siebie. Moje życie kręciło się cały czas wokół mojej choroby i tylko rodzina sprawiała, że miałam siłę walczyć i nie poddawać się. (...) – dodaje.

Lekarz poinformował panią Wandę, że ma przerzuty na wątrobę i węzeł śródpiersiowy. Po trzech podanych dawkach pertuzumabu w skojarzeniu z trastuzumabem i docetakselem odnotowano regres. Pani Wanda w końcu zaczęła się uśmiechać. Niestety kilka dni później NFZ wstrzymał refundację lekarstw, gdyż przerzuty pojawiły się zbyt szybko po poprzednim leczeniu. – Nie interesowało ich, że terapia działa. Po raz kolejny dostałam wyrok. Tym razem zabrzmiał, jak wyrok śmierci. (...) Chcę dalej cieszyć się z życia i spędzać każdą chwilę z rodziną, tym bardziej że oczekuje kolejnego wnuczka (...) – prosi.

Aby wesprzeć marzenia pani Wandy i jej bliskich wystarczy wejść na serwis Siepomaga, wpisać w wyszukiwarce Wanda Gromek i kliknąć „Wesprzyj”. Bezpośredni link to https://www.siepomaga.pl/en/wanda-gromek

(...)

Na facebooku założona też została grupa „Ser-cem zbieramy dla Wandy”. Tam wystawiane są licytacje różnych przedmiotów, usług i gadżetów. Wylicytowane środki zaraz po zakończeniu aukcji zasilają konto pani Wandy. (...)

Więcej w aktualnym wydaniu Życia Siedleckiego

(A.K/Foto Archiwum rodziny pani Wandy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone