Zamknij

Dobro można zmierzyć! Poczuj moc kilometra

11:47, 10.04.2019 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA-Węgrów” od miesiąca uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra” prowadzonej przez Polski Instytut Filantropii.

„SPONiA-Węgrów” obecnie jest na trzecim miejscu w Polsce w rankingu 47 organizacji biorących udział w zbieraniu kilometrów dobra. Jeszcze przez dwa miesiące, tj. do 2 czerwca 2019 r. w ramach projektu zbierane będą środki dla podopiecznych Stowarzyszenia na zakup sprzętu do sali rehabilitacyjno–terapeutycznej.

Celem działalności Stowarzyszenia jest wszechstronna i kompleksowa rehabilitacja.  Realizacja naszych planów, które są odpowiedzią na potrzeby osób wymagających terapii usprawniających ich codzienne funkcjonowanie, będzie w pełni możliwa dzięki pomocy w sfinansowaniu zakupu specjalistycznego sprzętu. Wiele dzieci musi być objętych opieką fizjoterapeutyczną już od pierwszych dni swojego życia. Profesjonalnych zajęć rehabilitacyjnych wymagają także starsi podopieczni Stowarzyszenia.

Wolontariusze i podopieczni „SPONiA-Węgrów” zarażają dobrocią coraz więcej osób, które aktywnie włączają się do zbierania Kilometrów Dobra. Między innymi wpłacają pieniądze przez stronę internetową www.kilometrydobra.pl wybierając z listy organizacji stowarzyszenie „SPONiA-Węgrów”, organizują zbiórki lub przekazują przedmioty na licytacje. Akcji towarzyszą liczne wydarzenia, aukcje i kwesty. W najbliższym czasie wolontariusze planują odwiedzić urzędy i instytucje działające na terenie Węgrowa i okolic i prosić ich pracowników o wsparcie kampanii.

 Członkowie organizacji wierzą, że ,, prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka”.  Każda 1 zł przybliża ich do osiągnięcia celu. Na zakończenie kampanii, 02 czerwca 2019 r. zaplanowane jest wspólne układanie ścieżki z monet jednozłotowych. W ten sposób Stowarzyszenie chce udowodnić, że DOBRO MOŻNA ZMIERZYĆ.

KILOMETRY DOBRA

Kilometr to dużo, czy mało?

Wiele mnie dzieci pytało.

Zależy w jakim kontekście

odpowiedź znajdziesz w tym tekście.

 

Gdy samochodem podróżujesz -

- kilometra nawet nie poczujesz.

Przejedziesz szybko i sprawnie,

nie zmierzysz nawet dokładnie.

 

Kiedy biegnąć Ci przyjdzie -

- namęczysz się solidnie.

Pot z czoła obcierać będziesz

nim kilometr zdobędziesz.

 

Lecz moc kilometra poczujesz,

 gdy razem z nami zbudujesz -

- labirynt złotówek na taśmie.

O to chodzi nam właśnie!

 

Wtedy metr, czy centymetr docenisz,

bo dzięki nim wiele zmienisz!

Cieszyć się będziesz z każdej złotówki,

że zgromadziłeś tyle gotówki.

 

A wielka moc i siła

z każdej monety będzie biła.

To dar serca ludzi wielu -

- uwierz mi Przyjacielu!

 

ESzK

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone