Zamknij

Pobiegli charytatywnie dla Eli i Dawida

22:08, 21.03.2019 | A.K/Foto Łochowska Grupa Biegowa
REKLAMA
Skomentuj

Rehabilitacja Eli i Dawida to walka o zdrowie i godne życie. Łochowska Grupa Biegowa i Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Łochowie udowadniają, że warto pomagać osobom w potrzebie.

Akcji charytatywnych nie byłoby zapewne, gdyby nie nieszczęśliwe zdarzenie, do którego doszło w piątek, 28 grudnia 2018 roku. Tego dnia w wypadku samochodowym ucierpiała Ela i Dawid (...)

Szczytny cel

Oboje, aby mogli wrócić do pełni życia wymagają specjalistycznej rehabilitacji i niezbędnego sprzętu. Jako pierwsza z pomocą ruszyła Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Łochowie na czele z wikariuszem księdzem Piotrem Jarosiewiczem. To on założył internetową zbiórkę i zorganizował w połowie lutego turniej charytatywny, w którym wzięło udział 48 drużyn nie tylko z Łochowa, ale również z Miedzny, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego czy Drohiczyna. (…) Rezultaty spontanicznej akcji przeszły oczekiwania. Zebrano w sumie 32 tys. zł. Na tym jednak nie skończono.   

Wiele dobrych serc

W niedzielę, 10 marca, odbył się „Bieg Charytatywny dla Eli i Dawida”. Organizatorem wydarzenia była Parafia Niepokalanego Serca NMP oraz działająca od grudnia zeszłego roku Łochowska Grupa Biegowa. (…) Najlepszych sportowców w różnych kategoriach nagradzano także pucharami ze specjalną dedykacją. Dodatkową formą podziękowania był były uściski dłoni, burmistrza Roberta Gołaszewskiego, prezes Łochowskiej Grupy Biegowej Teresy Węgrzyn oraz ks. Piotra Jarosiewicza. Kwestujący pod łochowskim liceum wolontariusze nie musieli prosić, mieszkańcy sami podchodzili i wrzucali datki. Darów serca było wiele, o czym świadczy niebagatelna kwota 9,394 tys. zł. Jednocześnie z zawodami biegowymi w miejscowej siłowni miał miejsce konkurs „Wyciskanie sztangi dla Eli i Dawida”, w trakcie którego udało się zebrać 2,150 tys. zł.  (…) Dowodem tego była także zebrana kwota, która łącznie wyniosła 11,544 tys. zł. Organizatorzy wydarzenia dziękują sponsorom i wszystkim przybyłym na sportowe święto za wsparcie, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy bliźniemu.

(A.K/Foto Łochowska Grupa Biegowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone