Zamknij
REKLAMA

Jaka reprezentacja najbardziej rozczaruje podczas mistrzostw świata?

12.44, 27.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.45, 27.10.2022

Mundial rządzi się swoimi zasadami. Często już drugim meczem można pożegnać się z nadziejami na zaznaczenie swojej obecności na piłkarskiej mapie świata. Wielkie nadzieje nierzadko prowadzą do dużych rozczarowań. Jak będzie w tym roku i kto zawiedzie po całej linii?

Francja

Francuzi mają świetną reprezentację. Znakomici piłkarze, bardzo dobry trener i wspaniali kibice. Co może więc pójść nie tak? Otóż Trójkolorowi mogą mieć problem z przesytem gwiazd. Francja w tegorocznej odsłonie Ligi Narodów zajęła dopiero 3 miejsce. Co prawda jest to tylko Liga Narodów, ale Francuzi, którzy mogli sobie pozwolić na wystawienie drugiego garnituru, powinni w tych meczach zaprezentować się lepiej. Panuje powszechne zdanie, że niektóre reprezentacje odpuszczają sobie te rozgrywki, albo dają szansę na eksperymenty przed wielkimi turniejami. Francja ma jednak problem, bo pomimo iż drzemie w nich ogromny potencjał i poradzili sobie doskonale z naturalnym włączeniem do drużyny, która osiągnęła sukces w 2018 roku młodych zawodników, to ewidentnie brakuje kogoś kto to wszystko poukłada. Didier Deschamps, który kadrę Francji prowadzi od 2012 roku, nie może być pewny, czy po mundialu dalej będzie tą reprezentacją zarządzał. Czy Francja jest jednak na tyle słaba, aby sprawić rozczarowanie na mundialu? Nie do końca. Francuzi bowiem dobrze odnajdują się na dużych turniejach. Tylko, czy aby te mistrzostwa nie będą gwoździem do trumny selekcjonera Trójkolorowych?

Portugalia

Niejeden portugalski kibic nie może sobie wyobrazić Portugalii bez Cristiano Ronaldo, a przecież niesamowity skrzydłowy ma już 37 lat! Pomimo wieku i słabszej formy CR7 nadal jest w stanie dać reprezentacji bardzo dużo. Reprezentacji, która od jakiegoś czasu nie może znaleźć swojej piłkarskiej tożsamości. Zespół prowadzony przez Fernando Santosa nieczęsto jest krytykowany za wyniki, ale za grę. W Portugalii każdą pozycję okupuje zawodnik topowej drużyny. Ba! Ci zawodnicy są czołowymi postaciami w tych drużynach. O co więc chodzi z Portugalią? Według wielu w grę zespołu z Półwyspu Iberyjskiego wkradł się piłkarski minimalizm, czym zapłacili w ostatnim starciu z Hiszpanią, które zaważyło o tym, że to właśnie Hiszpania kosztem Portugalii zagra w turnieju finałowym Ligi Narodów. Na mundialu Portugalia powinna wyjść bez problemu z grupy, chociaż Ghana, Korea Południowa i Urugwaj to bardzo niebezpieczne zespoły. Niemniej w fazie pucharowej zespół Santosa może mieć spory problem, na własne życzenie.

Anglia

Ciężko poszukać zespołu, który w ostatnich miesiącach rozczarowuje swoich kibiców bardziej. Zespół Garetha Southgate'a zawiódł po całej linii w tegorocznej Lidze Narodów zajmując ostatnie, czwarte miejsce w grupie, notując przy tym wstydliwą porażkę 0:4 z Węgrami, przed własną publicznością. W czym tkwi problem Synów Albionu? Trudno doszukiwać się przyczyny nie w kim innym, jak trenerze. Gareth Southgate ma naprawdę ogromne pole manewru, a w kadrze stawia ciągle na tych samych, często będących pod formą zawodników. Zawodnicy, którzy zawodzą ciągle mają miejsce w wyjściowym składzie, a zawodnicy rozgrywający fantastyczne mecze często są pomijani nawet w kontekście szerokiej kadry. Drugie miejsce na Euro 2021 z pewnością nie przyćmiło problemu swoistego "kolesiostwa", czy po prostu braku pewnego wyrachowania trenerskiego. Anglia gra nudną piłkę i nie wykorzystuje swojego potencjału, a przecież zawodników ma wyśmienitych. Cierpią na tym kibice, zawodnicy i cały kraj. Mundial w Katarze może być ostatnią wielką imprezą za sterami Southgate'a i nie zdziwi to nikogo, jeśli Anglia zakończy swój udział w początkowych fazach turnieju. Śmiało można powiedzieć, że swoimi ostatnimi "wyczynami" Anglicy mocno zapracowali na miano głównego kandydata do rozczarowania na Mistrzostwa Świata w Katarze.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%