Zamknij
REKLAMA

Losowanie MŚ 2022 było emocjonujące. Czy Polacy trafili do najciekawszej grupy?

16.07, 28.09.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 16.09, 28.09.2022
Skomentuj

Każda wielka impreza piłkarska wzbudza u kibiców duże emocje. Nie ulega jednak wątpliwości, że temperatura zaczyna rosnąć znacznie szybciej dopiero w fazie play-off. Faza grupowa może bowiem stać się stosunkowo nieciekawa ze względu na wyniki losowania. Jeżeli do jednej grupy trafiają dwa silne zespoły i dwie ekipy z mniejszym potencjałem, rezultat wydaje się znany. Jednak wyniki losowania czasami bywają zgoła odmienne. Tak właśnie było w przypadku grupy C na MŚ 2022. Trafiły do niej reprezentacje: Arabii Saudyjskiej, Argentyny, Meksyku oraz Polski. Zdaniem niektórych ekspertów takie zestawienie sprawia, że to właśnie grupa C może okazać się najbardziej zaskakująca. Jakie są więc aktualne prognozy dotyczące rozstrzygnięć w tej grupie?

Faworyt, outsider i dwa wyrównane zespoły – oto grupa C na MŚ 2022!

Wszyscy fani reprezentacji Polski z ogromnym zaciekawieniem oglądali losowanie grup na MŚ 2022. Kiedy już poznano skład grupy C, dominującym uczuciem w przypadku wielu osób była po prostu ciekawość. Nie jest ona zresztą niczym zaskakującym.

Kiedy ktoś spojrzy chłodnym okiem na grupę C, pierwsze rozstrzygnięcia wydają się jasne. Na ten moment Argentyńczycy są zdecydowanymi faworytami do wygrania tej grupy. Z kolei po drugiej stronie rzeki stoi ekipa Arabii Saudyjskiej. Choć Saudyjczykom nie można odmówić zgrania i dobrego kolektywu, ich potencjał sportowy jest zdecydowanie najniższy.

Jeżeli chodzi o dwie pozostałe ekipy, czyli reprezentacje Polski i Meksyku, jadą one na Mundial 2022 z dużymi nadziejami. Dla obydwu tych ekip kwestia wywalczenia awansu ma olbrzymie znaczenie, choć stojące za nią motywacje są nieco inne.

Czy mecz Polska – Meksyk zadecyduje o awansie z grupy C?

Robert Lewandowski, czyli kapitan reprezentacji Polski, od lat znajduje się w miejscu, które można określić jako szczyt piłkarskiej kariery. Przez lata Polak udowadniał swoją klasę poprzez występy w Bayernie Monachium. Z kolei niedawny transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony tylko potwierdził, że jest on zawodnikiem ze światowego topu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nasz kapitan ma już 34 lata. Tym samym ewentualny wyjazd Polaka na MŚ 2026 stanie pod znakiem zapytania, ponieważ wtedy Robert będzie już 38-letnim zawodnikiem. Z tego względu niektórzy twierdzą, że może to być ostatni wielki turniej dla naszego kapitana. W podobny sposób można zresztą wypowiedzieć się o kilku innych reprezentantach – np. o Kamilu Gliku lub Grzegorzu Krychowiaku. Presja czasu oraz chęć przełamania dotychczasowej niemocy Polski na MŚ z pewnością będzie więc napędzać Biało-Czerwonych.

Z drugiej strony mamy reprezentację Meksyku, która od lat walczy ze swoją własną klątwą. Co prawda, Meksykanie nie mają problemów z awansem do fazy pucharowej na MŚ. Jednak od MŚ 1994 piłkarze Meksyku aż 7 razy z rzędu odpadli w meczu 1/8 finału! Nie ulega więc wątpliwości, że oni również jadą do Kataru z jasnym celem przełamania złej passy.

Biorąc pod uwagę układ sił w grupie C, awans Argentyny wydaje się pewny. Dlatego też aktualne prognozy wskazują, że o awansie drugiego zespołu zadecyduje mecz Polska – Meksyk. Piłka nożna bywa nieprzewidywalna, a ponadto potencjał obydwu tych drużyn jest stosunkowo podobny. Toteż nie wykluczone, że o kwestii awansu przesądzi dyspozycja dnia i wynik tej jednej konfrontacji.

Fanom reprezentacji pozostaje więc liczyć na to, że będzie on korzystny dla Biało-Czerwonych!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%