Zamknij
REKLAMA

Siedlecki klub awansuje do I ligi? Powrót nadal jest możliwy

14:15, 16.05.2022 | materiał partnera

Siedlecki klub piłkarski od kilku sezonów występuje w drugiej lidze. W tym roku jest jednak szansa, aby wrócić na zaplecze piłkarskiej elity.

Kibice siedleckiego klubu piłkarskiego z utęsknieniem wspominają dni, w których ich pupile grali na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Dla stosunkowo niewielkiego miasta będącego w cieniu Warszawy były to chwile sportowej chwały. Mogą one jednak wrócić szybciej, niż się wydaje. 

Historia pisana na nowo

Siedlecki klub piłki nożnej może pochwalić się naprawdę bogatą historią. Powstał bowiem bardzo dawno temu – w 1944 roku. Przez lata zmieniały się jego nazwy, nie zmieniły się jednak barwy, które są biało-niebieskie. 

Bardzo długo największe sukcesy klubu nie robiły szczególnego wrażenia, bowiem była to gra w ¼ albo 1/8 piłkarskiego pucharu Polski. Wszystko zmieniło się jednak już w XXI wieku. Klub w sezonie 2008/09 awansował do III ligi i wydawało się, że to kres jego możliwości. Niesłusznie.

Dwa lata później przyszedł bowiem awans do drugiej ligi, a w sezonie 2013/14 awans do pierwszej ligi. Było to ukoronowanie najlepszych lat w historii klubu. Kiedy wydawało się, że ten piękny sen może trwać krótko, klub z Siedlec utrzymał się na zapleczu ekstraklasy aż do sezonu 2017/18. 

Od wtedy występuje w piłkarskiej drugiej lidze, w której emocji także nie brakuje. Jego rywalami są bowiem niezwykle znane kluby z Chorzowa, Lublina, Rzeszowa czy Pruszkowa, a także dwa zespoły rezerw ekstraklasowych klubów – z Poznania i Wrocławia. 

Mecze budzą wielkie zainteresowanie, więc nic dziwnego, iż zakładami na nie zainteresowali się bukmacherzy. Często pozwalają oni obstawiać tylko najważniejsze ligi piłkarskie, ale w związku z popytem grać można także na mecze niższych lig piłkarskich, w tym tej z udziałem klubu z Siedlec. Pomocne w tym kontekście mogą być serwisy, gdzie dostępna jest ocena probukmachera i można wybrać najlepsze typy. 

Awans jeszcze w tym roku?

W przeciwieństwie do sezonu 2020/21, kiedy to siedlecki klub piłkarski do ostatnich kolejek nie był pewny utrzymania, w tym sezonie niespodziewanie walczy nawet o awans. W piłkarskiej drugiej lidze poza bezpośrednim awansem dla dwóch pierwszych zespołów, premiowane są także cztery kolejne.

Zagrają one między sobą baraże o jedno, ostatnie miejsce w pierwszej lidze. „Biało-niebiescy” z Siedlec cały czas mają szansę na zajęcie miejsca premiowanego zagraniem dodatkowych meczów. Ich wielkimi rywalami w tym kontekście są jednak kluby z Suwałk, Stężycy, Elbląga, Poznania i Krakowa. 

Jak to mówi stare powiedzenie, „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Ewentualny awans byłby z pewnością niespodziewanym i wielkim sukcesem całego klubu – od osób nim zarządzającym przez trenerów i piłkarzy. A jeśli nawet się nie uda, to będzie kolejny sezon. Po znacznie lepszej grze niż przed rokiem w zespole z pewnością panuje optymizm.

Więcej o ostatnim mecze  w Siedlcach przeczytacie w artykułe https://zyciesiedleckie.pl/pl/13_sport/33716_ostatni-raz-u-siebie-mecz-przyjazni-w-siedlcach.html.

Typowanie meczów u bukmachera nieodłącznie wiąże się z ryzykiem i możliwością przegranej. Zakłady bukmacherskie są skierowane do osób pełnoletnich. Gra u podmiotów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów jest niezgodna z prawem i może grozić konsekwencjami.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%