Zamknij
REKLAMA

Cztery powody, dla których potrzebujesz payroll consultingu w swojej firmie

12:55, 06.12.2021 | materiały patnera

Payroll Consulting to usługi obejmujące zarządzanie dokumentacją i rozliczanie wynagrodzeń pracowników. Oferują je najczęściej doświadczone i zatrudniające specjalistów agencje doradztwa personalnego, a na współpracę decydują się zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Payroll Consulting to rozwiązanie, które wprowadza oszczędności, minimalizuje ryzyko błędów i usprawnia działania związane z obsługą kadr i płac. Przedstawiamy cztery najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić je w swojej firmie.

Nie musisz posiadać działu kadr

Utrzymywanie działu kadr to spory wydatek w budżecie każdej firmy. Składają się na niego wynagrodzenia oraz koszt szkoleń, ponieważ wciąż pojawiają się nowe przepisy lub zmiany, z którymi pracownicy muszą być na bieżąco. Pracownicy działu kadr chodzą oczywiście na urlopy i otrzymują zwolnienia lekarskie, z czym musi się liczyć pracodawca. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Jeśli zdecydujemy się na Payroll Consulting, czyli zewnętrzną obsługą kadrowo-płacową, wszelkie obowiązki w tym zakresie przejmie od nas agencja doradztwa personalnego. Dotyczy to administracji wynagrodzeniami, zarządzania dokumentacją personalną, a nawet doradztwa w zakresie ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, czy zatrudniania pracowników czasowych.

Oszczędzasz na drogich systemach do obsługi kadr i płac

Payroll Consulting to rozwiązanie nie tylko dla firm, które chcą zaoszczędzić na dziale kadr. Do obsługi pracowników potrzebne są nowoczesne systemy kadrowo-płacowe, które bywają zbyt dużym obciążeniem dla firmy, znajdującej się w fazie rozwoju lub planującej w danej chwili pilniejsze wydatki. Pandemia, lockdowny i przejście na zdalny model pracy pokazały, jak istotna w firmie jest digitalizacja procesów związanych z obsługą kadrowo-płacową. Firmy, które nie zdążyły jej wdrożyć, poniosły straty i zostały w tyle za konkurencją. Payroll Consulting oznacza dla firmy możliwość korzystania z nowoczesnych systemów, którymi posługuje się agencja zewnętrzna.

Niwelujesz ryzyko błędu w rozliczeniach

Obsługa kadrowo-płacowa to skomplikowany obszar działań, wymagający dużej, specjalistycznej wiedzy, która w dodatku musi być stale weryfikowana ze względu na zmieniające się przepisy. Naliczanie wynagrodzeń, składek na ubezpieczenia społeczne, zaliczek na podatek dochodowy, pilnowanie bezpieczeństwa danych to czasochłonne i odpowiedzialne zadania, a popełnienie błędu może nas sporo kosztować. Agencje oferujące takie usługi jak Payroll Consulting zatrudniają fachowców w swojej dziedzinie, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że finanse twojej firmy są bezpieczne.

Nie musisz martwić się o obsługę pracowników czasowych

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych związanych z zatrudnianiem pracowników czasowych bywa dla firmy, a nawet istniejącego w niej działu kadr dodatkowym obciążeniem. Wiąże się z wydatkami finansowymi i dodatkowym czasem, który trzeba poświęcić na prowadzenie dokumentacji i rozliczeń. Jeśli zatrudniasz pracowników czasowych, ale twój dział kadr nie jest w stanie zająć się ich obsługą, możesz wybrać Payroll Consulting w agencji zewnętrznej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%