Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać MacBook'a dla siebie?

11:13, 27.04.2021 | materiały patnera

Nie ma wątpliwości, że oferta laptopów Apple jest tak bogata, że można się pogubić. Zwłaszcza, gdy wybiera się MacBook’a po raz pierwszy. Znajdą się w niej zarówno takie, które będą wystarczające na co dzień, jak i najnowsze modele, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jak wybrać MacBook’a dla siebie?

Intel czy M1 – który lepszy?

Jeszcze do niedawna MacBooki były wyposażone w procesor Intel. Natomiast w poprzednim roku pojawiła się zupełna nowoś

na rynku, a dokładnie procesory Apple M1. Wszystko wskazuje na to, że układ ten znajdziemy już w każdym nowym modelu. Gigant z Cupertino chce całkowicie zrezygnować z Intela na rzecz własnego procesora. Wiele osób boi się kupić laptopa z takim czipem. Nic dziwnego. To nowość i trzeba czasu, aby się do niego przekonać. Warto jednak zaznaczyć, że programy, które obsługiwał Intel, działają również na procesorach M1. Obawy są bezpodstawne. Poza tym czip M1 zapewnia płynniejszą i szybszą pracę. W praktyce oznacza to, że nawet najtańszy model z układem M1 śmiało może konkurować z droższymi MacBookami pro poprzedniej generacji. To nie jedyna zaleta M1. Laptopy z tym układem działają długo na jednym ładowaniu. Co ciekawe, poprawią wyprzedzić poprzedników nawet o 8 godzin, a przy tym pozostają ciche i chłodne! To kolosalna różnica. To nie jedyna zaleta M1. Laptopy z tym układem działają długo na jednym ładowaniu. Co ciekawe, poprawią wyprzedzić poprzedników nawet o 8 godzin, a przy tym pozostają ciche i chłodne! To kolosalna różnica.

MacBook Air czy Pro – który wybrać?

MacBook Air czy MacBook Pro? To pytanie, na które ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Oba modele są niezwykle wydajne i starczą na długie lata. W podstawowej wersji MacBook'a Air znajdziemy siedem, a nie osiem rdzeni graficznych. Jednak na co dzień jest to praktycznie niezauważalne przez większość użytkowników. Natomiast taka niewielka różnica może przeszkadzać, jeżeli pracujesz z wideo lub obrazem. W takiej sytuacji warto wybrać konfigurację z ośmioma rdzeniami. Kosztuje więcej, ale za to komfort pracy jest o wiele większy i z pewnością to odczujesz. Natomiast MacBook Air z pełnym czipem M1 i MacBook Pro mają dokładnie taką samą wydajność. Różnią się między sobą tylko tym, że w wersji Pro jest dodatkowo wentylator. W sytuacji, gdy komputery będą pod dużym obciążeniem, w MacBook'u Pro włączy się wentylator. Tym samym zostanie zachowania topowa wydajność. Natomiast w Air po prostu ograniczy się częstotliwość zegara.

Jak wybrać MacBook’a dla siebie?

Jeśli chcesz kupić MacBook'a, koniecznie zastanów się, do czego go wykorzystać. Czy ma on służyć do codziennego użytkowania? A może stanowić narzędzie pracy? We wszystkich zastosowaniach pro, czyli chociażby obróbka zdjęć lub wideo, tworzenie grafiki, zdecydowanie lepszym wyborem będą modele Pro. Oczywiście urządzenia Air również się spiszą, ale Pro będą po prostu wydajniejsze, a praca na nich odrobinę przyjemniejsza. Natomiast MacBooki Air będą doskonałe dla pozostałych użytkowników. Umożliwią nawet prace nad zdjęciami RAW czy montowanie filmów 4K.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%