Zamknij
REKLAMA

Podstawowe informacje o narożnikach

10:07, 22.01.2021 | materiały partnera

Narożniki wypierają z naszych salonów kanapy i wersalki oraz sofy. Mają one wiele zalet. Są nowoczesne, eleganckie i łatwo dopasować je do naszego salonu. Ich różnorodność jest tak duża że ciężko wybrać coś konkretnego dla siebie, ale to dzięki temu narożniki są takie dobre. Dzięki ich tak wielkiej różnorodności, niemożliwe jest, aby nie znaleźć czegoś co będzie idealnie pasowało do reszty wystroju pomieszczenia. W niniejszym artykule znajdziecie wiele ciekawych jak i podstawowych informacji dotyczących narożników.

Kształt i ustawienie narożnika

Narożniki najczęściej są kształtu litery L, czasami także litery U. W obu przypadkach ich kształt charakteryzuje się obecnością kąta prostego. Dzięki temu właśnie mogą idealnie wpasować się w róg pomieszczenia. Idealnie się to sprawdza w małych mieszkaniach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca wolnego. Gdy ustawimy narożnik w rogu, to otrzymamy otwartą przestrzeń i optycznie powiększymy pomieszczenie. Oprócz tego niektóre salony służą także jako jadalnia. Wtedy dobrze oddzielić tą część jadalni ze stołem od części wypoczynkowej z narożnikiem i telewizorem. Wtedy taki narożnik ze skóry można ustawić tak, aby spełniał fizyczną granicę pomiędzy jedną a drugą strefą. Jednak należy pamiętać, że takie ustawienie sprawdza się tylko przy dużych pomieszczeniach. Przy małych pomieszczeniach lepiej postawić go w rogu, aby zagospodarować kąt, na który zazwyczaj nie ma pomysłu oraz zaoszczędzić trochę miejsca.

Rodzaj i jakość obicia

Jakość jest bardzo ważna w każdej rzeczy, która ma nam posłużyć dłużej. W przypadku narożników, musimy zadbać o to, aby po kilku tygodniach nie wyglądał okropnie. Fajnie by było, aby nie zostawały na obiciu plamy, których nie można się pozbyć, aby nic się nie przetarło oraz aby materac gdzieś się nie zapadł. Dlatego powinniśmy nie oszczędzać na jakości, jeżeli zależy nam, żeby jak najdłużej nasz narożnik wyglądał reprezentacyjnie. Niektóre tańsze obicia tracą kolor przy czyszczeniu go z plam. To może brzydko wyglądać po kilku miesiącach. Niektórzy producencie oferują narożniki ze zdejmowanym obiciem. Jest to bardzo przydatna opcja. Łatwo wtedy zadbać o czystość i pielęgnację takiego obicia. To może być szczególnie przydatne, gdy w domu przebywają dzieci i/lub zwierzęta. Wtedy zabrudzenia mogą występować bardzo często.

Funkcja spania

Dodatkową zaletą może być funkcja spania, która występuje, w niektórych narożnikach. Taka funkcja może być przydatna w kawalerkach lub mieszkaniach, gdzie goście często zostają na noc. Łatwiej jest rozłożyć narożnik niż nadmuchać materac. Takie narożniki często posiadają dodatkowe schowki na pościel, dzięki czemu nie musisz tego trzymać nigdzie w szafie. Jeżeli chodzi o wygodę, to dużo zależy od materaca lub wykonania narożnika. Jak już wcześniej zostało wspomniane, narożnik powinien być dobrej jakości, co oznacza, że materac też powinien być dobrej jakości. Zupełnie innych materacy używa się do narożników, które maja posłużyć tylko do przesiadywania w dzień i okazjonalnego spania na nim, a zupełnie innych do spania na nim codziennie lub bardzo często.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%