Zamknij
REKLAMA

Kiedy zamiennik, a kiedy oryginalny tusz – co wybrać

13:58, 25.06.2020 | materiały partnera

Korzystanie z drukarki atramentowej wiąże się z koniecznością regularnej wymiany tuszu. Możemy zdecydować się na oryginalne materiały eksploatacyjne albo wybrać ich tańsze zamienniki. Które rozwiązanie będzie lepsze? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku indywidualnych czynników.

Gdy liczy się przede wszystkim jakość, wybierzmy tusze oryginalne

Używanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych takich jak tusze HP, Canon czy Brother zawsze zapewnia najwyższą możliwą jakość wydruków. Trwałość, stopień krycia, czas wysychania czy lepkość spełniają wymagania stawiane przez producentów drukarek i są sprawdzane w trakcie rygorystycznych testów. Zgodność z ustalonymi normami przekłada się na najwyższą jakość i bezproblemowe użytkowanie. Przykładowo kupując tusz do drukarki HP, możemy oczekiwać tego, że wydrukowane z jego użyciem zdjęcia zachowają żywe kolory, a tekst będzie wyraźny.

Zamienniki tuszów mogą oferować równie dobrą jakość, co oryginały albo wydruki, które są na pozór nie do odróżnienia. Czasem dają jednak widocznie gorszy zadruk – dzieje się tak głównie w przypadku atramentów alternatywnych z najniższej półki cenowej. Ponadto warto wiedzieć, że poszczególne partie tuszów zamienników mogą różnić się między sobą, dlatego że nie muszą spełniać tak rygorystycznych norm, jak oryginalne materiały.

Zamienniki tuszów – kiedy drukujemy dużo i chcemy obniżyć koszty druku

Tusze tworzone przez samych producentów urządzeń są drogie. Przy częstym drukowaniu, wydatki na materiały eksploatacyjne mogą wielokrotnie przewyższać cenę drukarki. Zamienniki kosztują mniej niż atramenty oryginalne, chociaż produkowane są z tych samych komponentów. Różnica w cenie wynika z tego, że oryginalne tusze do drukarek HP czy od innych producentów elektroniki poddaje się rygorystycznym testom, a materiały alternatywne zwykle nie.

Tańsze zamienniki tuszów pozwalają zaoszczędzić na drukowaniu, przede wszystkim wtedy, gdy drukujemy wiele stron. Alternatywne materiały eksploatacyjne kosztują średnio o połowę mniej niż oryginalne. Na rynku znajdziemy też zamienniki tańsze nawet o 70% od oryginałów. Ekonomicznym rozwiązaniem okażą się również wkłady, które można napełniać wielokrotnie.

Tusze do drukarek HP – oryginalne i zamienniki – dostępne są na stronie https://www.profibiuro.pl/hp-c-86_49.html.

Tusze oryginalne – gdy zależy nam na pełnej kompatybilności

Kupowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych daje pewność, że nabywamy wkłady pasujące do konkretnych modeli i dobrze z nimi współpracujące. Oryginalne tusze HP są w 100% zgodne z określonymi urządzeniami tej marki, podobnie jak materiały od Canon czy innych uznanych producentów. Na szukanie odpowiednich wkładów nie trzeba więc poświęcać dużo czasu. Najczęściej wystarczy wpisać w wyszukiwarkę w sklepie posiadany model drukarki i natychmiast pojawiają się łatwo dostępne oryginalne tusze. Nie musimy się obawiać, że produkt będzie niekompatybilny z posiadanym sprzętem.

Do biura oryginał, do domu zamiennik

Drukując coś okazjonalnie w domu, najczęściej możemy zaakceptować nieco niższą jakość wydruków i kierować się przede wszystkim niskim kosztem eksploatacji urządzenia. W biurze uzyskiwanie idealnie wyraźnych tekstów i perfekcyjne odwzorowanie kolorów okazuje się znacznie ważniejsze. Drukowane umowy, faktury, wykresy czy inne dokumenty muszą prezentować się bez zarzutu. Droższe oryginalne tusze poleca się w szczególności do urządzeń biurowych i profesjonalnych zastosowań. Tańsze zamienniki świetnie sprawdzą się z kolei w warunkach domowych, gdzie idealna jakość wydruków nie jest wymagana i drukuje się przede wszystkim dla siebie.

Oryginalne tusze spełniają rygorystyczne normy i na pewno są kompatybilne z drukarkami od danego producenta. Zapewniają najwyższą jakość wydruków, dlatego sprawdzą się przede wszystkim do profesjonalnych zastosowań, np. w biurach i wszędzie, gdzie możemy pozwolić sobie na niemały wydatek. Z kolei do drukowania w domu, sporadycznego lub w większych ilościach, lepiej nadają się zamienniki, szczególnie gdy zależy nam na obniżaniu kosztów. Warto przy tym pamiętać, by zamienniki tuszów pochodziły ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu można zaoszczędzić bez ryzyka uszkodzenia sprzętu i uzyskując bardzo dobrze wyglądające wydruki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%