Zamknij
REKLAMA

Zakup najwyższej jakości drewna

09:02, 22.06.2020 | materiały partnera

Bez wątpienia drewno jest jednym z najlepszych materiałów budowlanych, jakie tylko można wybrać. Stanowi dziś coraz częściej wybieraną opcję, dzięki której to można tworzyć najwyższej jakości domy drewniane, w pełni spełniające swoje zadania jako obiekty całoroczne. Samo postawienie domu to jedno, ale wybór odpowiedniego do tego drewna, stanowi tutaj priorytet. Nie każde spełnia swoje zadania idealnie i nie każde nadaje się do tego, by powstały z niego budynki. Na jakie więc powinniśmy postawić? Które okaże się być najlepsze? Jakie elementy odgrywają niezwykle ważną rolę?

Jakie drewno konstrukcyjne jest najlepsze?

Wybierając drewno konstrukcyjne www.drewnokonstrukcyjnec24.pl, niezwykle ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na to, jakie posiada ono parametry. Od nich zależy jakość tworzonej konstrukcji, jej wytrzymałość, solidność, a także i odpowiedni mikroklimat we wnętrzu drewnianej przestrzeni. Najlepszym wyborem, na jaki tylko można postawić jest drewno świerkowe skandynawskie. Jego największą zaletą jest to, że jest ono wysuszone do wilgotności około 18%, co sprawia, że nie jest ono podatne na żadne skurcze czy też wypaczenia. Suszone i strugane drewno iglaste jest najlepszą do wyboru opcją, jeśli chodzi o materiał do budowy domów o konstrukcji szkieletowej. Dzięki takiemu procesowi suszenia, drewno można doskonale wykorzystywać jako materiał budowlany, w pełni utrzymując założony ich kształt, jak również i stosowne wymiary.

Jakie wybrać drewno do budowy domu?

Jeśli klient chce kupić drewno konstrukcyjne, z którego ma powstać dom, czy to całoroczny czy letniskowy lub każdy inny obiekt, do wyboru ma dwa rodzaje drewna iglastego - świerk, jak również i sosnę. To właśnie one spełniają swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe, jednocześnie mając takie parametry, by można było wykorzystać je jako materiał budowlany. A czy mając do wyboru, lepiej wybrać sosnę czy może świerk? Zdecydowanie świerk. Jest on dużo lepszy, zarówno jeśli chodzi o wykonanie konstrukcji ścian, stropów, jak również i samego dachu.

Różnice między świerkiem a sosną

Jeśli chcemy zdecydować się na konkretną inwestycję, musimy mieć 100% pewności, że będzie ona dla nas najlepsza. Patrząc na kwestię drewna i wyboru świerku lub sosny, warto bliżej skupić się na różnicach, tak, aby postawić na co, co okaże się być po prostu dużo lepsze. Co stanowi więc tutaj element nadrzędny, jeśli w grę wchodzi wykorzystanie tych materiałów budowlanych?

Po pierwsze, zmienia się kolor drewna pod wpływem czasu. Jeśli spojrzymy na sosnę, ta zaczyna ciemnieć, stając się niemal brązowa. Świerk z kolei zawsze pozostaje jasny. Jeśli więc patrzymy na aspekt wizualny, już na pierwszym planie możemy zobaczyć znaczące różnice.

Po drugie, drewno sosnowe nie ma jednolitej struktury wewnętrznej, co sprawia, że dzieli się ono na dwie części. Mamy więc biel - część żywą drewna i twardziel - część obumarłą. W przypadku kontaktu z wilgocią, twardziel wchłania wilgoć bardziej niż biel, co powoduje że w wyniku zbyt długiego kontaktu z wilgocią, następuje deformacja elementów, które znajdują się w konstrukcji danego domu. Jeśli chodzi z kolei o świerk, tutaj takiego problemu nie mamy.

Po trzecie, obecność sęków nie jest dobra w przypadku drewna konstrukcyjnego www.drewnokonstrukcyjnec24.pl/drewno-do-budowy-domow. Jeśli chodzi o sosnę, tutaj pojawiają się sęki skrzydlate, obejmujące znaczną część struktury danego elementu. Dlaczego takie sęki nie są dobrym wyborem? Bo są kruche, bo są narażone na pękanie i wypaczanie. W przypadku świerku tego problemu nie ma.

Po czwarte, sosna ma bardzo duże zażywiczenie. Sprawia to, że na powierzchni drewna tworzą się sople, jak również i żywica wycieka i tworzy mało estetyczny wygląd. Świerk ma tej żywicy dużo mniej, co sprawia, że ta z konstrukcji drewnianej po prostu nie wycieka.

Po piąte, sosna szybciej i łatwiej się łamie. Patrząc na obróbkę jednego i drugiego materiału, zdecydowanie łatwiej jest pracować ze świerkiem, bo jest bardziej elastyczne, nie kruszy się i zapewnia dużo większą wytrzymałość, niż sama sosna. Jak wiadomo budowa domu to jedna z największych inwestycji, na jakie tylko można postawić. Warto więc wybierać rozwiązania, dzięki którym postawi się na to, co okaże się być po prostu najlepsze.

Po szóste, świerk wykazuje dużo większą odporność chemiczną, co sprawia, że wszędzie tam, gdzie jest mniej korzystny mikroklimat, ona okazuje się być bardzo dobrym wyborem. Mieszkając, bez wątpienia pragniemy postawić na to, by czuć się w danym miejscu dobrze, by sen był przyjemnością, a problem z wiecznym zmęczeniem- zakończony. W przypadku domów drewnianych, tak właśnie może się stać.

Czy warto postawić na dom drewniany?

Jak najbardziej tak. Jest to jedna z najlepszych inwestycji, jakie tylko można wybrać. Niesie ona za sobą wiele korzyści, począwszy od energooszczędności, ekologiczności, jak również i szybkiej budowy. Grunt to dobrać odpowiednie drewno, które stanowić będzie idealny materiał budowlany dla konkretnej inwestycji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%