Zamknij
REKLAMA

Czy warto inwestować w kolokację serwerów?

08:15, 08.06.2020 | materiały partnera

Jedną z najnowocześniejszych usług w świecie IT jest kolokacja serwerów. Pozwala ona zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze i daje nowe możliwości na rozwój firmy. Warto więc zapoznać się z argumentami, jakie przemawiają na korzyść tego rozwiązania przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pomoże nam w tym poniższy artykuł.

1. Czym jest kolokacja serwerów i jaki ma wpływ na funkcjonowanie naszej firmy?

2. Jak wybrać firmę, której powierzymy kolokację serwerów?

Czym jest kolokacja serwerów i jaki ma wpływ na funkcjonowanie naszej firmy?

Kolokacja serwerów jest to usługa IT polegająca na fizycznym umieszczeniu serwów oraz macierzy dyskowych należących do klienta w siedzibie firmy zewnętrznej. Kolokacja serwerów niesie za sobą konkretne pozytywne przesłanki, które powinny pomóc nam w podjęciu decyzji. Korzystając z oferty firmy zewnętrznej minimalizujemy ryzyko związane z niedostępnością zasilania lub awarii klimatyzacji. Możemy również liczyć na całodobowe wsparcie doświadczonych ekspertów oraz monitoring, kontrolę dostępu oraz ochronę. Warto również zwrócić szczególną uwagę na porównanie kosztów kolokacji serwerów a budowy własnej serwerowni. Pierwsze rozwiązanie okazuje się dużo bardziej optymalne pod względem wysokości środków, jakie musimy zainwestować.  W wielu wypadkach koszt ten może być niższy nawet o połowę. Ponadto stosując to rozwiązanie mamy możliwość zredukowania do minimum działu IT w naszej firmie. Koncentrując się na wlanym biznesie nie ponosimy również ryzyka związanego z koniecznością zmiany siedziby firmy. W czasie dynamicznego rozwoju dużą zaletą jest elastyczność kolokacji serwerów. W każdej chwili możemy dodać kolejne serwery do usługi.

Jak wybrać firmę, której powierzymy kolokację serwerów?

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy zastanowić się nad zaletami i wadami, jakie ma każda z firm, które specjalizują się w tej usłudze. Jednym z najważniejszych czynników powinna być możliwość dodawania kolejnych serwerów i macierzy dysków wraz z rozwojem naszego przedsiębiorstwa. Nieoceniona jest również stabilność oraz bezpieczeństwo. Bardzo ogromne znaczenie może mieć dla nas całodobowy monitoring oraz ochrona. Szukając odpowiedniego partnera w zakresie kolokacji serwerów skupmy się na dużych przedsiębiorstwach, które mogą nam zagwarantować wszystkie najważniejsze czynniki przemawiające za wybraniem tego rozwiązania. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, czas i sporo nerwów, ale również pozyskamy partnera, który zapewni nam bezpieczeństwo informatyczne również w ciężkich czasach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA