Zamknij
REKLAMA

Listwy LED. Czemu warto się na nie zdecydować?

08:14, 08.06.2020 | materiały partnera

Listwy oświetleniowe wykorzystujące diody LED z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Oczywiście nie bierze się to znikąd, a ogromne i wciąż rosnące zainteresowanie tą technologią jest wynikiem jej licznych zalet. Czemu konkretnie warto zdecydować się na to rozwiązanie? Jakie korzyści listwy oświetleniowe oferują swoim właścicielom? By odpowiedzieć na te pytania, przygotowaliśmy listę czterech ich zalet, które z punktu widzenia inwestora zainteresowanego efektowną dekoracją są najważniejsze.

  1. Listwy oświetleniowe LED. Tania eksploatacja

  2. Listwy z diodami LED. Jasne światło

  3. Oświetlenie LED – listwy. Różnorodność zastosowań

  4. Listwy oświetleniowe LED. Duży wybór kolorów

Listwy oświetleniowe LED. Tania eksploatacja

Najważniejszym powodem, dla którego diody LED – nie tylko jako element listew oświetleniowych – zdobył tak dużą popularność jest z całą pewnością ich niewielki pobór prądu. Oznacza to, że nawet jeśli zamontujemy je w całym mieszkaniu, nie odbije się to w znacznym stopniu na wysokości płaconych przez nas rachunków. Mniejsza ilość zużytej energii przekłada się też na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, co na pewno docenią klienci, którym ekologia nie jest obojętna.

Listwy z diodami LED. Jasne światło

Mimo niezbyt kosztownej eksploatacji, listy oświetleniowe LED zapewniają mocne światło. W zależności od tego, w jaki sposób wykorzystamy je w aranżacji naszego mieszkania, mogą pełnić funkcje nie tylko dekoracyjną, ale też pełnoprawnego źródła światła. Jednocześnie generują minimalną ilość ciepła, dzięki czemu zamontowane pod sufitem nie będą przyczyniały się do powstawania przebarwień farby.

Oświetlenie LED – listwy. Różnorodność zastosowań

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, listwy oświetleniowe LED możemy używać w wielu celach. Szeroki jest też wachlarz aranżacji, które możemy stworzyć z ich wykorzystaniem. Osiągnięcie wielu różnorodnych efektów umożliwia bardzo duży wybór listew przysufitowych (przekonamy się o tym na https://parkiet.pl/45-listwy-oswietleniowe), których zadaniem jest nie tylko zamocowanie właściwych listew LED, ale też funkcja dekoracyjna. Dzięki temu taki element możemy dopasować do dowolnie urządzonego wnętrza.

Listwy oświetleniowe LED. Duży wybór kolorów

Popularność diod LED to w dużej mierze wynik różnorodności kolorów emitowanego przez nie światła. Poza klasycznymi, świecącymi na biało modelami, na rynku znajdziemy również diody dające czerwone, niebieskie, zielone lub pomarańczowe światło. Poza tym dostępne są również listwy oświetleniowe LED sterowane pilotem, które mogą emitować światło o zmiennej barwie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop