Zamknij
REKLAMA

Kucharz- dobra praca, dobry zarobek

11:15, 15.05.2020 | materiały partnera

Aktualnie sytuacja na rynku pracy znacząco się poprawiła. Bezrobocie ciągle maleje i coraz więcej osób potrafi znaleźć pracę w swoim zawodzie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że aby znaleźć dobrą pracę konieczne jest właściwe wykształcenie, ale i realne umiejętności. Obecnie na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż. Dzisiaj przyjrzymy się zawodzie kucharza. Tym bardziej, że po ukończeniu szkoły gastronomicznej absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Kucharz- ważne są kwalifikacje, ale i wyczucie smaku

Warto zauważyć, że nie tylko osoby po studiach mogą liczyć na dobrą pracę i odpowiednie wynagrodzenie. Aktualnie także osoby po szkołach zawodowych mogą łatwo znaleźć pracę i otrzymywać duże wynagrodzenie. Ciekawym wyborem jest zawód kucharza. Aby nim zostać trzeba ukończyć szkołę branżową na tym kierunku. Przed reformą edukacji trzeba było ukończyć szkołę zawodową.
Dodatkowo trzeba posiadać realne umiejętności. Jeżeli chce się znaleźć pracę w prestiżowej restauracji to warto ciągle się kształcić i ukończyć choćby specjalistyczne kursy dla zawodowych kucharzy.

Szef kuchni brzmi dumnie

Szefowie kuchni w najlepszych restauracjach mogą zarabiać na poziomie 9100 złotych netto, a nawet więcej. Ogólnie można przyjąć zasadę, że im bardziej prestiżowa restauracja, czy też restauracja hotelowa tym zarobki są wyższe. Oczywiście także co do kucharzy wymagania są wysokie. Muszą oni dysponować dużą wiedzą, znać kuchnie z całego świata. Bardzo przydatne jest także doświadczenie. Warto pamiętać, że praca szefa kuchni może być stresująca. Trzeba umieć pracować pod wpływem czasu, ale również wymagane jest odpowiednie zarządzanie zespołem pracowników czy umiejętność pracy w zespole. Z kolei praca w mniejszych restauracjach czy też w lokalach typu fast food nie jest już tak dobrze opłacana, ale i wymagania wobec kucharzy są mniejsze.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop