Zamknij

Jak zostać dobrym księgarzem?

14:13, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Czy pracę w handlu można połączyć z kulturą? Jak najbardziej, czego dowodem jest stanowisko księgarza. Praca w tym zawodzie może być źródłem niemałej satysfakcji, szczególnie jeśli ktoś interesuje się literaturą.

Oferty pracy dla księgarzy

Właściciele księgarni najczęściej poszukują nowych pracowników za pośrednictwem Internetu. To właśnie w sieci można najszybciej znaleźć intratne propozycje zatrudnienia, kierując się satysfakcjonującym miejscem pracy oraz oferowanymi zarobkami. W wielu ogłoszeniach widnieje informacja o wysokości wynagrodzenia, co dla potencjalnych księgarzy jest dodatkowym ułatwieniem w wyborze najkorzystniejszej propozycji. Niestety, wielokrotnie pracodawcy poszukują osób z doświadczeniem, szczególnie jeśli oferują zatrudnienie w renomowanym punkcie sprzedaży. Doświadczeni księgarze są zatrudniani nie tylko w księgarniach, ale także w kioskach specjalizujących się głównie w sprzedaży prasy.

Co jest ważne w zawodzie księgarza?

Osoba na tym stanowisku powinna przede wszystkim jak najlepiej orientować się w sprzedawanym asortymencie. Musi służyć merytorycznym wsparciem i w razie potrzeby wskazać klientowi odpowiednie pozycje czytelnicze. Do zadań księgarza należy także dbanie o odpowiednią ekspozycję asortymentu. Musi pamiętać o zaprezentowaniu nowości wydawniczych, aby zostały one zauważone przez każdego klienta. Powinien także mieć na uwadze utrzymanie w księgarni przyjemnej atmosfery. Osoba na tym stanowisku może mieć kontakt z nieuprzejmymi klientami – nawet w tym przypadku musi zachować spokój i cierpliwie odpowiadać na ich pytania. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach księgarz nie zajmuje się wyłącznie sprzedawaniem książek. Jest on także odpowiedzialny za dystrybucję innego asortymentu, w tym map, czasopism, podręczników czy pozycji na nośnikach elektronicznych. W tym zawodzie najlepiej odnajdują się absolwenci kierunków humanistycznych, którzy interesują się literaturą. Należy dodać, że atutem pracy w charakterze księgarza będzie ściśle określony grafik – uzależniony od godzin otwarcia księgarni.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone