Zamknij

Jak zadbać o komfort nowego pracownika?

14:11, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Rozpoczęcie pracy w nowym środowisku zawsze wiąże się ze stresem. Dobry szef powinien maksymalnie ułatwić pracownikowi przygotowanie się do wykonywania zawodowych obowiązków oraz zadbać o integrację z całym zespołem.

Zapoznanie z całym zespołem

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią jest samo zapoznanie nowego pracownika z pozostałymi osobami zespołu. Szef powinien powiedzieć kilka słów o każdym z zatrudnionych specjalistów i określić jego rolę w firmie. Musi również przygotować odpowiednią prezentację nowego pracownika i zachęcić pozostałe osoby do nawiązania z nim kontaktu. Warto poświęcić odrobinę czasu na integrację całego zespołu – w tym celu wystarczy zorganizować dla wszystkich wspólne wyjście na lunch lub inną formę aktywności pozazawodowej.

Przygotuj stanowisko pracy

Nowy pracownik musi mieć odpowiednio przygotowane stanowisko pracy, przy którym poczuje się komfortowo. Na biurku powinien panować porządek i muszą znajdować się na nim wszystkim niezbędne narzędzia do wykonywania obowiązków zawodowych. Dobry szef nie może zapominać o wygodzie – stanowisko musi być odpowiednio oświetlone, a udostępnione meble powinny zapewniać maksimum komfortu.

Zapewnij wsparcie w każdym momencie

Naturalną rzeczą jest poczucie niepewności w nowym miejscu pracy. Z tego powodu bardzo ważne jest wsparcie szefa, który przez pierwsze dni powinien na bieżąco odpowiadać na pytania i pomagać w organizacji czasu pracy. Istotne jest, aby jak najlepiej wprowadzić nowego pracownika w zakres obowiązków i wyjaśnić mu, do kogo może się zgłosić w razie problemów technicznych lub innych nieprzewidzianych trudności.

Osoby poszukujące pracy za pośrednictwem portalu pracuj.pl liczą na wsparcie ze strony potencjalnego pracodawcy. Co za tym idzie, każdy szef powinien dołożyć wszelkich starań, aby początkujący specjalista jak najszybciej zaaklimatyzował się w nowym miejscu. Komfortowe samopoczucie bezpośrednio wpłynie na efektywność wykonywania przez niego obowiązków zawodowych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone