Zamknij

Jak wygląda praca w korporacji?

14:08, 07.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:09, 07.06.2019
Skomentuj

Międzynarodowe korporacje uważane są za miejsca, gdzie można zdobyć naprawdę ciekawą pracę i zyskać wysokie wynagrodzenia. Dlatego też wielu młodych ludzi po studiach swoją karierę zawodową pragnie związać właśnie z korporacją. Jak naprawdę wygląda praca w takiej firmie i czy ma ona więcej zalet niż wad?

Praca w korporacji

Praca w dużych międzynarodowych firmach kojarzy się głównie z eleganckim biurem i ośmioma godzinami spędzonymi przed monitorem komputera. Jednak w praktyce wiąże się bardzo często także z licznymi spotkaniami biznesowymi, prezentacjami oraz wyjazdami służbowymi. Dyspozycyjność jest tu zatem bardzo ważna. W korporacjach zwykle pracuje się w teamach, których działania nadzoruje przełożony. Zespoły rozliczane są z realizacji swoich zadań i to od ich efektywności zależą zazwyczaj wszelkie premie czy podwyżki.

Z ofert zamieszczanych na portalu pracuj.pl jasno wynika, że większość korporacji preferuje osoby przed 40 rokiem życia. Szansę na zatrudnienie mają głównie absolwenci uczelni wyższych, chociaż na niższe stanowiska czasami przyjmowane są również osoby będące w trakcie studiów.

Wady i zalety pracy w korporacji

Do największych zalet pracy w dużej międzynarodowej firmie zaliczyć można niewątpliwie stabilne zatrudnienie oraz stosunkowo wysokie wynagrodzenie. Nie ma tu również zwykle problemu z terminowością wypłat. Oprócz wysokich pensji liczyć można także na premię za wydajność, różnego rodzaju benefity, wartościowe szkolenia i możliwość awansu. Przejrzysta ścieżka kariery to również ogromny atut pracy w korporacji.

Nie ma jednak rzeczy idealnych. Wśród minusów kariery w dużych firmach tego typu wymienić należy m.in. bardzo duży stres i wysoką presję czasu oraz odpowiedzialności. Dla niektórych minusem mogą okazać się sztywne zasady dotyczące dyscypliny pracy lub sposobu ubierania. Duże możliwości awansu to również ciągły „wyścig szczurów”, który prowadzić może do jeszcze większego stresu i ostatecznie do wypalenia zawodowego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%