Zamknij

Kancelaria notarialna - co należy wiedzieć

15:38, 29.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Korzystanie z usług notariusza obecnie stało się elementem życia codziennego. Osoby prywatne jak i przedsiębiorcy często muszą się posługiwać ofertą z zakresu specjalistów z kancelarii notarialnej. W niektórych sytuacjach nie możemy sprostać danej sprawie, którą mamy do zrealizowania, jak na przykład zawarcie umowy pomiędzy dwiema stronami. Niektóre czynności obecnie nie są możliwe bez obecności notariusza.

Znaczenie pracy kancelarii notarialnej

Usługi notariusza oferowane na miejscu, są przede wszystkim ukierunkowane na sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów, takich jak odpisy, wypisy. W załatwieniu pozostałych spraw, notariusz potrzebuje kompletu wymaganych dokumentów, aby na prośbę danego klienta zrealizować daną czynność notarialną. Kancelaria notarialna świadczy usługi, które dzielą się na czynności dokonywane na miejscu. Do nich wlicza się wyżej wymienione sporządzanie odpisów czy poświadczanie daty okazania danej dokumentacji, a także własnoręczności podpisów.

Do drugiej kategorii usług oferowanych przez kancelarię, są tak zwane czynności poza kancelarią. Przykładem takich usług są czynności spotykane na porządku dziennym. Polegają one na sporządzaniu protokołów akcjonariuszy, wspólników, a nawet wspólnot mieszkaniowych. Sytuacje te ze względu na to, że odbywają się w innym miejscu i są na nim obecne zgromadzenia ludzi, wymagają czynności poza kancelaryjnej ze strony notariusza. Jednak istnieją też przypadki, w których notariusz decyduje samodzielnie i ocenia czy sytuacja danego klienta, wymaga bezpośredniego stawienia się notariusza w dane miejsce. 

Kancelaria notarialna działająca w zakresie spółki cywilnej jest przede wszystkim tożsama z pojęciem profesjonalizmu, rzetelności oraz indywidualnego i specjalistycznego podejścia do każdej podejmowanej czynności. Wykonywana praca, która przynosi klientom oczekiwane rezultaty, jest oceniana na najwyższym poziomie. Przodującymi cechami, które najtrafniej opisują kancelarię notarialną, jest zaufanie oraz pełne zaangażowanie w powierzone czynności.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone