Zamknij

Nie ryzykuj w starciu ze skarbówką - zleć księgowość profesjonalistom

19:05, 24.04.2019 | materiały partnera

To nie zdobywanie klientów, szukanie rynków zbytu i reklama jest najtrudniejszą częścią działania firm. Są nimi podatki i finanse, które często ze względu na swój stopień skomplikowania, powodują dużo problemów w kontaktach z urzędami skarbowymi. Dlatego jeśli przedsiębiorca nie jest jednocześnie ekspertem w rachunkowości - lepiej i bezpieczniej jest powierzyć ją doświadczonym księgowym.

A to oznacza oszczędność

 Oprócz spokojnego snu i braku nerwów w przepychankach z urzędnikami, takie rozwiązanie ma jeszcze jeden ważny plus. Pozwala na spore oszczędności. Profesjonalne biuro rachunkowe Grodzisk Mazowiecki działające w formie outsourcingu kosztuje przedsiębiorcę zdecydowanie mniej niż zatrudnianie księgowego na etat. Ponadto w większości przypadków takie biura posiadają albo infolinię, na której można zgłaszać problemy i otrzymywać rzetelne informacje podatkowe, albo przypisanego księgowego do konkretnej firmy, który dobrze zna jej działanie i realia funkcjonowania. To wszystko razem sprawia, że opieka księgowa odbywa się w sposób płynny, fachowy i co najważniejsze – terminowy.

 Czym zajmie się biuro?

 Kompetencje zewnętrznej księgowości w zasadzie niewiele różnią się od tych, jakie ma zatrudniony na etat księgowy. Przedsiębiorca może upoważnić biuro do rozmów z urzędem skarbowym w swoim imieniu, ale również z innymi instytucjami jak na przykład ZUS. Cały panel rachunkowy, czyli prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, rozliczanie VAT-u, przesyłanie deklaracji podatkowych oraz czuwanie nad płatnościami ryczałtowymi należy już całkowicie do gestii biura rachunkowego. Nierzadko jego oferta jest jeszcze szersza i obejmuje nadzór nad dokumentami w firmie samego klienta, pomoc w rozliczaniu unijnych projektów, a nawet wyprowadzanie firmy z długów czy przeprowadzenie procesu zmiany jej profilu (poprzez dopisanie w bazach urzędowych kolejnych numerów PKD lub ich usunięcie). Umowa o współpracy między firmą a biurem księgowym może obejmować też obsługę kadrowo-płacową, co jest często spotykane w przypadku większych przedsiębiorstw lub firm współpracujących z licznymi podwykonawcami.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone