Zamknij

Dieta pudełkowa, a może samodzielne gotowanie?

15:53, 17.04.2019 | Materiał Partnera

Dieta – najważniejszy czynnik w sportowym życiu.

Wielu z nas, szczególnie w momentach przełomowych takich jak nowy rok kalendarzowy, lub też kolejne urodziny, stawia sobie nowe cele związane ze swoją sylwetką i trybem życia. Niektórzy chcą schudnąć, inni natomiast planują zbudować sportową i zdrową sylwetkę, kolejnym celem jest także zostanie kulturystą i zbudowanie ogromnych mięśni. Do tego potrzeba jednak nie tylko zaparcia w kwestiach regularnej aktywności fizycznej, specjaliści są w tej kwestii zgodni. Dieta to absolutna podstawa osiągania wymiernych efektów. I tu pojawia się pytanie, czy wybrać catering dietetyczny, czy też zdecydować się na samodzielne gotowanie?

 

Od czego zacząć zmiany w diecie i jej planowanie

Bez znaczenia jest to, jaką decyzję co do źródła naszego pożywienia wybierzemy, trzeba zacząć zawsze od oceny obecnych nawyków żywieniowych i zapotrzebowania realnego organizmu pod kątem osiągnięcia oczekiwanych efektów. Wizyta u dietetyka lub specjalisty żywienia jest doskonałym pomysłem na to, jak dopasować rozkład posiłków w ciągu dnia i ich skład. Zmienić należy również swoje przyzwyczajenia w kwestii dyscypliny i organizacji dnia, gdyż w większości przypadków dieta pudełkowa będzie najlepszym sposobem na dostarczenie odpowiednich ilości kalorii, makro- i mikroelementów bez uszczerbku dla obowiązków w pracy, firmie lub wobec własnej rodziny.

 

Zalety cateringu dietetycznego

Szybki rozwój tego segmentu rynku pozwolił nam jako konsumentom na możliwość skorzystania z takiej usługi niemal w każdym miejscu w kraju i nie tylko. Mitem jest, że tylko w Warszawie catering dietetyczny jest obecny i spełnia wszelkie wymogi dotyczące dopasowania do rygorystycznych wymogów. Dziś również w niewielkich miasteczkach znajdują się firmy, które oprócz tradycyjnych potraw oferują abonamentową dietę pudełkową z dostawą wprost pod drzwi. Restauracje te doskonale wiedzą jak zrobić catering dietetyczny dzięki zatrudnianiu co najmniej jednego pracownika z wykształceniem i przede wszystkim doświadczeniem dietetycznym. Na podstawie zamówienia, którego to wzór ustala osoba odpowiedzialna za planowanie składu posiłku, dobierane są poszczególne składniki i ilość posiłków na dany dzień, które to w zupełności zaspokoją pełne zapotrzebowanie, nawet jeśli w przypadku kulturystów z wyższych kategorii wagowych oznaczać to będzie konieczność przyjęcia ponad kilograma mięsa dziennie.

 

A co w przypadku, kiedy jestem weganinem lub cierpię na choroby wykluczające niektóre pokarmy?

Żyjemy w XXI wieku, więc wiedza medyczna i dietetyczna stoi na naprawdę wysokim poziomie. Dostępność produktów wegańskich, bezglutenowych lub innych, których wykorzystanie w posiłkach jest konieczne ze względu na wiarę, przekonania lub stan zdrowia, pozwala na dopasowanie posiłków do każdego oczekującego takiej pomocy. Obecnie żadna nietolerancja żywieniowa nie wyklucza ze skorzystania z diety pudełkowej w Warszawie i wielu innych miastach w całym kraju. Mamy wszakże do dyspozycji wiele badań i publikacji lekarzy dotyczących zastępowania różnych składników potraw innymi, które nie powodują utraty wartości odżywczych lub smakowych, a jednocześnie dopasowują je pod indywidualne względy zdrowotne lub ideologiczne.

 

Od kiedy można zacząć żywić się zdrowo i ile to kosztuje?

Te dwa pytania na pewno pojawiają się bardzo często. Skoro wiemy już co to catering dietetyczny, to zastanawiamy się nad tym, czy nas na pewno stać i jaki czas musi minąć od zamówienia do otrzymania pierwszego posiłku. Jednoznaczne określenie ceny jest niemożliwe z bardzo prostego powodu, kobieta drobnej budowy pragnąca zrzucić kilka kilogramów może mieć nawet kilkukrotnie mniejsze zaopatrzenie kaloryczne i na makroelementy, aniżeli kulturysta o wadze ponad stu kilogramów będący w trakcie okresu budowania masy. Cena zależy od wspomnianego zapotrzebowania i wymagań. Jednak pakiety te są niewiele droższe od abonamentowych obiadów tradycyjnych. W tej cenie jednak otrzymujemy najlepszy catering dietetyczny zaspokajający w pełni zapotrzebowanie indywidualne. Otrzymanie pierwszego posiłku to zwykle kwestia jednego lub dwóch dni od złożenia zamówienia. Wiele firm po opracowaniu planu diety udostępnia również rozpiski na konkretny tydzień, dzięki czemu doskonale wiemy, co otrzymamy dnia kolejnego.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone