Zamknij

Mieszkanie na wynajem - jak na nim zarobić?

11:21, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Posiadanie mieszkania to obecnie jedna z lepszych inwestycji. Można zarobić na nim więcej niż na lokacie bankowej, a także bezpieczniej niż na funduszach inwestycyjnych czy na giełdzie. Jak zyskać na mieszkaniu? Warto go wynająć!

Niskie oprocentowanie na lokatach bankowych i niestabilna giełda spowodowały, że coraz więcej inwestorów decyduje się obecnie na kupno nieruchomości.

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mieszkania na wynajem – specjaliści współpracujący z serwisem http://ksmtv.pl/ podpowiadają, jak można zarobić na nich najwięcej!

Mieszkanie na wynajem – zarobek na dwa sposoby

Posiadanie lokalu mieszkalnego, który może być przeznaczony na wynajem, pozwala na osiągnięcie atrakcyjnych zysków na dwa sposoby:

  • z opłat pobieranych od lokatorów
  • ze sprzedaży nieruchomości po wzroście jej wartości

Na mieszkaniu przeznaczonym na wynajem można zatem zarobić naprawdę sporo, ale musimy pamiętać o tym, że jak w przypadku każdej inwestycji, może pojawić się ryzyko.

Jak wskazują newsy z rynku nieruchomości, ryzyko to powiązane jest przede wszystkim z lokatorami, którzy mogą doprowadzić do zniszczenia mienia w nieruchomości, a także mogą unikać wnoszenia opłat.

W większości przypadków mieszkanie na wynajem jest jednak dobrym wyborem dla inwestorów, którym zależy na atrakcyjnym, szybkim, a także pewnym zarobku.

Mieszkanie na wynajem – jak zarobić jeszcze więcej?

O tym, ile zarobi inwestor posiadający mieszkanie na wynajem, decyduje szereg różnych czynników. Jakie informacje warto poznać, gdy chcemy zwiększyć swoje zarobki z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego?

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia lokalizacja – jak potwierdzają wiadomości branżowe, na mieszkaniach położonych w centrum oraz w innych prestiżowych punktach miast można zarobić najwięcej.

Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań – w tych miastach zapotrzebowanie na lokale na wynajem jest stale bardzo wysokie, dlatego ważna jest również lokalizacja na mapie Polski. Dobrze można zarobić także na nieruchomościach położonych w miejscowościach turystycznych.

Mieszkanie można wynajmować krótkoterminowo albo długoterminowo. Wynajem krótkoterminowy, czyli turystyczny daje perspektywę atrakcyjnych zarobków, ale z drugiej strony jest bardziej wymagający, ponieważ związany jest z koniecznością obsługi klientów. Natomiast wynajem długoterminowy daje mniejsze zarobki, ale za to jest dla inwestora pewniejszy.

Na zyski z wynajmu mieszkania wpływają również:

  • metraż mieszkania – łatwiej można wynająć mieszkanie o mniejszym metrażu, za które można otrzymać także więcej pieniędzy niż za lokale o większej powierzchni
  • stan techniczny mieszkania – nowsze mieszkania w dobrym stanie cieszą się większym zainteresowaniem klientów
  • wyposażenie mieszkania – łatwiej będzie znaleźć lokatora do mieszkania w pełni wyposażonego, od razu gotowego do przeprowadzki
  • wygląd mieszkania – estetyka także ma duże znaczenie dla wielu klientów chcących wynająć dla siebie nieruchomość, dlatego szybciej można znaleźć zainteresowanych na mieszkanie o nowoczesnej, przyjemnej dla oka aranżacji
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone