Zamknij

Podatki po nowemu

10:15, 22.02.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:18, 22.02.2019
Skomentuj

Choć podatki są nieuniknione, to zasady dotyczące ich odprowadzania nie są niezmienne. Wiedza o przepisach prawa podatkowego jest konieczna, aby z sukcesem i zgodnie z prawem kierować przedsiębiorstwem. Podatki to rzecz, która łączy zarówno prowadzących ogromne przedsiębiorstwa, jak i tych, którzy mają małą firmę czy jednoosobową działalność gospodarczą. W 2019 roku w podatkowym świecie zajdzie wiele zmian, z którymi należy się koniecznie zapoznać albo odwiedzić profesjonalne biuro rachunkowe i skorzystać z wiedzy i umiejętności specjalistów.

Nowe i stare ulgi

Duże zmiany zaszły między innymi w podatku od dochodów już od stycznia 2019 roku. Niektórzy określają je wręcz mianem rewolucyjnych. Wprowadzone nowości mają na celu ułatwienie rozliczenia podatkowego lub uszczelnienie systemu, jak na przykład nowe przepisy dotyczące samochodów osobowych. Nowymi ulgami mogą cieszyć się przedsiębiorcy, których dochody są efektem prac badawczo-rozwojowych, których wyniki zostały skomercjonalizowane. Szczegółowych informacji o wszystkich zmianach i ich następstwach przedsiębiorcom może udzielić profesjonalne biuro rachunkowe w Poznaniu, które ma bardzo bogatą ofertę usług, a podatki to jedna z jego specjalizacji. Wśród nowości w przepisach podatkowych nie brakuje dobrych informacji. Z pewnością można do nich zaliczyć obniżki stawki CIT dla małych firm, która wynosiła 15 procent, a od roku 2019 jest to 9 procent. Ministerstwo Finansów postanowiło też o wprowadzeniu obowiązku raportowania schematów podatkowych. Obowiązkiem tym zostali obarczeni między innymi doradcy podatkowi, radcy prawni, pracownicy banków czy adwokaci.

Skorzystaj z konsultacji

Biuro księgowe TaxCoach oferuje bezpłatne konsultacje przedsiębiorcom, dla których nowe przepisy mogą być nie do końca zrozumiałe bądź będą chcieli poznać je szczegółowo. Obowiązek raportowania schematów ma być sposobem na zniechęcenie do optymalizacji podatkowej czy do unikania płacenia podatków w należnej wysokości. Jednocześnie ministerstwo uspokaja przedsiębiorców, informując, że pozyskane w ten sposób informacje nie mogą być pretekstem do pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej, choć mogą się do tego przyczynić, jeżeli będą jeszcze inne przesłanki, by to zrobić. Nowością jest także nieco kontrowersyjny exit tax, czyli podatek dla tych, którzy będą chcieli wyprowadzić się z Polski. Jego wysokość to 19 procent lub – dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej – 3 procent. Nasz biuro rachunkowe w Poznaniu zaprasza wszystkich przedsiębiorców i osoby, które są zainteresowane zmianami w podatkach na konsultacje i aby zapoznać się z naszą ofertą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%