Zamknij

Bezpieczeństwo na wakacjach - jaka polisa ubezpieczeniowa?

08:11, 23.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Cudownie jest wybrać się na wakacje w swoje wymarzone miejsce, aby trochę się zrelaksować, ale jest rzecz, o której nigdy nie powinno się zapomnieć - polisa ubezpieczeniowa. Nie ma co ukrywać, że wyjazdy poza granicę naszego kraju w celach stricte turystycznych wiążą się z większym ryzykiem zachorowania lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Polisa ubezpieczeniowa z pakietem medycznym

W sytuacji wyjazdu za granicę ubezpieczenie medyczne https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ jest całkowitym “must have” dla każdego. Słynne powiedzenie mówi: “Lepiej zapobiegać niż leczyć” i ma to doskonałe odniesienie do tego rodzaju ubezpieczeń, ponieważ obejmuje ono sytuacje takie jak:

?      pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu oraz medycznym transportem do Polski, jeżeli taki będzie konieczny

?      pokrycie kosztów związanych z leczeniem chorób przewlekłych i tropikalnych

?      zapewnienie noclegu, jeżeli chory w danej chwili nie ma możliwości powrotu do Polski

Jak widać zakres takiego ubezpieczenia jest szeroki, a więc przed wyjazdem warto pomyśleć o wykupieniu polisy. W przeciwnym razie nieuniknione będzie pokrycie kosztów związanych z sytuacjami, które zostały wyżej wymienione. Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że tego rodzaju polisa gwarantuje całkowite pokrycie kosztów leczenia w państwach należących do Unii Europejskiej. Odbywa się to na takiej zasadzie, że NFZ pokrywa pewną część kwoty leczenia, a towarzystwo ubezpieczeniowe w którym wykupiona jest polisa pozostałą sumę. Jest to bardzo rozwiązanie, ponieważ dzięki temu osoba przebywające we Francji czy Portugali nie poniesie żadnych kosztów z własnej kieszeni.

Jakie koszty mogą ponieść osoby nieubezpieczone?

Wszystkie osoby, które z jakichś powodów zdecydują się na niewykupienie polisy ubezpieczeniowej z pakietem medycznych mogą czuć się niepewnie w momencie uzyskania koniecznej pomocy lekarskiej. Dla przykładu koszty związane z transportem medycznym z krajów Unii Europejskiej to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a w przypadku transportu z odległych części świata np. Azji, Wysp Kanaryjskich i tym podobnym miejsc kwota jaką będzie trzeba zapłacić za transport to nawet kilkaset tysięcy złotych! Wszystko dlatego, że konieczne jest przetransportowanie chorego specjalnym samolotem medycznym. Patrząc na te cyfry można łatwo dojść do wniosku, że przeciętny turysta nie ma możliwości sfinansowania tego z własnej kieszeni. Lepiej wykupić polisę z pakietem medycznym i mieć tzw. “święty spokój”! 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone