Zamknij

Krótkoterminowy i długoterminowy wynajem samochodów - zalety i wady obu rozwiązań

12:45, 12.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Polskie społeczeństwo coraz bardziej się bogaci, ale nadal oszczędza zachowawczo. Dlatego właśnie osoby jedynie od czasu korzystające z udogodnień, jakie niesie za sobą jazda samochodem, rezygnują z jego zakupu, gdyż późniejsze koszty utrzymania mogłyby niepotrzebnie nadwyrężyć domowy budżet. Mimo wszystko samochód czasem jest im potrzebny, wtedy z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów. Jakie są plusy i minusy najmu pojazdów na krótki i długi czas?

Krótkoterminowy najem pojazdów

Poprzez wynajem pojazdu na krótki czas rozumie się zazwyczaj okres nieprzekraczający 21 lub 30 dni (w zależności od wypożyczalni). Niestety w jego przypadku nie ma co liczyć na specjalne zniżki, którymi są honorowani jedynie klienci korzystający z długoterminowego najmu lub ewentualnie ci, którzy dokonują regularnych transakcji. Zazwyczaj jednak oferowana opłata jest tą podstawową, wykazującą tendencje malejące wraz z upływem czasu.

Jest to jednak doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie dysponują chwilowo lub w ogóle własnym samochodem, a w danej chwili jest im on niezbędny do życia. Mowa tutaj o osobach, którym przydarzy się awaria auta, czy u których pojawi się konieczność zaangażowania dodatkowego pojazdu z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Czasem też z najmu krótkoterminowego korzystają osoby chcące przetestować możliwości danego modelu samochodu czy mający w planach wakacyjny wyjazd, podczas którego własny środek transportu będzie sporym udogodnieniem.

Długoterminowy najem pojazdów

Wynajmem długoterminowym nazywamy odpłatne użytkowanie auta na czas zobowiązania umowy, która trwa więcej niż 24 godziny. Jest to usługa, z której Polacy coraz częściej decydują się skorzystać, rezygnując z leasingu stosowanego zazwyczaj przez firmy komercyjne, nie bez powodu zresztą. Zaletą usługi są dużo niższe opłaty niż w przypadku leasingu pojazdów. Ponadto wypożyczenie samochodu w żaden sposób nie obciąża firmy i nie zmniejsza jej zdolności kredytowej jak to ma miejsce w przypadku leasingu aut. Trzeba jednak liczyć się z opłatami dodatkowymi, jakie mogą się pojawić np. gdy auto zostanie uszkodzone.

W Polsce najem długoterminowy jeszcze nie jest tak popularny jak np. w Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonują takie firmy jak london escorts, mający w swojej ofercie najwyższej klasy pojazdy. W UK z usług tego typu korzysta znaczna część społeczeństwa, gdyż dla wielu posiadanie własnego pojazdu jest po prostu nieopłacalne.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone