Zamknij

iPhone'y bardziej awaryjne niż telefony z Androidem?

12:36, 30.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

iPhone należy do telefonów z górnej półki cenowej, jednak okazuje się, że liczba zgłaszanych awarii smartfonów Apple jest wyższa niż w przypadku telefonów z systemem operacyjnym Android. Jednocześnie, zauważa się, że użytkowników iPhone’ów przybywa. Co ma na to wpływ?

Awaryjność iPhone’ów w liczbach

Ostatni kwartał 2016 roku był mało łaskawy dla statystyk awaryjności produktów firmy Apple. Według danych z zestawienia, smartfony z charakterystycznym jabłkiem uzyskały 62-procentowy wskaźnik awaryjności, co oznacza, że ponad 6 smartfonów Apple na 10 egzemplarzy miało usterkę techniczną. Prócz uszkodzeń mechanicznych, często zgłaszane były problemy z przegrzewaniem się telefonu, niedziałającym gniazdem ładowania oraz nieprawidłowo pracującym softem. W tym samym kwartale awaryjność smartfonów z Androidem wyniosła jedynie 47 procent. Niekorzystny trend dla Apple utrzymuje się nadal, lecz zainteresowanie iPhone’ami rośnie.

Statystyki są mało łaskawe dla iPhone’a, jednak udział smartfonów z systemem iOS na rynku jest niższy niż smartfonów działających w oparciu o Android, który wykorzystuje większość producentów. Jednocześnie Polacy wciąż uznają iPhone są synonim luksusu, z którym chcą się utożsamiać. Dodatkowo zainteresowanie smartfonami firmy Apple pozostaje na wysokim poziomie, dzięki ubezpieczeniom Gadget Cover. Dzięki mobile phone insurance usuwanie awarii z wszystkim modeli iPhone jest tanie i szybkie, co znacząco obniża koszty napraw smartfonów z jabłuszkiem.

Ubezpieczanie smartfonów coraz powszechniejsze

Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że ubezpieczenie mobile phone insurance jest jedynie fanaberią, ale dziś sięga po nie coraz większa grupa osób. Polisy pokrywają koszty usunięcia awarii smartfonów, a także kradzieży i nieautoryzowanego użycia. Dzięki https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance otrzymuje się odszkodowanie, które umożliwia szybkie usunięcie każdej awarii.

W przypadku iPhone’ów powszechne są rozbite szybki wyświetlacza oraz problemy z niedziałającym przyciskiem home. Koszt usunięcia obu usterek w autoryzowanym serwisie jest wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Składka na polisę to niewielki wydatek w porównaniu do kosztów naprawy sprzętu. Ponadto w ramach mobile phone insurance zyskuje się miesiąc bezpłatnej ochrony w przypadku wykupienia ubezpieczenia na cały rok, a wycena dla posiadanego modelu telefonu jest przygotowywana w ciągu 10 sekund. Wysoka dostępność polisy i jest przystępna cena sprawiają, że korzystanie z niej jest popularne także wśród użytkowników innych telefonów niż iPhone.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone