Zamknij

Polerowanie auta ? jak się do tego zabrać?

18:51, 06.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18:51, 06.05.2018
Skomentuj Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Chcesz, aby lakier Twojego samochodu wyglądał niemal nieskazitelnie, błyszczał i przyciąga liczne spojrzenia? Jest to jak najbardziej możliwe. Drobne zmatowienia, mniejsze rysy, plamki – to wszystko można w pewnym stopniu wyeliminować. Wystarczy dobra polerka (za pomocą maszyny lub ręczna), zestaw odpowiednio dobranych kosmetykowi efekt gwarantowany.

Pierwsze kroki

Priorytetowo umyj samochód, aby nie było smug i zabrudzeń. Przygotuj dwa wiadra – jedno na szampon, drugie do płukania gąbki z zabrudzeń. Po umyciu auta dokładnie osusz lakier miękkim ręcznikiem, najlepiej wykonanego z materiału pochłaniającego wodę, np. mikrofibry.

Drugim ważnym etapem jest glinkowanie, jest to kosmetyk zawierający w sobie masę plastyczną z drobinkami ściernymi (bardzo łagodnymi). Kiedy zorientujesz się, że powłoka lakieru, nie jest idealne gładka, wolna od zabrudzeń, musisz zastosować specjalną glinkę, aby wyeliminować te trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Podczas jazdy do lakieru „przyklejają się” liczne drobinki pyłu, owadów, smoły itd. Niemożliwe jest dokładne wymycie auta, zabezpieczenie go warstwą ochronną np. wosku i polerowanie w takim stanie.

Oczywiście należy wybrać odpowiednio rodzaj kosmetyku, w zależności od rodzaju i stanu lakieru. Pamiętają też o wybraniu preparatu pod glinkowanie, czyli tzw. lubrykantu (woda plus szampon lub quick detailer). W innym razie możesz porysować delikatny lakier, ponieważ nie będzie płynnego poślizgu. Następnie należy uformować z glinki kulkę, spłaszczyć ją, kładąc na dłoni, i zwilżyć wodą. Tak przygotowanym do użytku preparatem, przesuwaj niezbyt mocno po powierzchni lakieru, pracując na niedużym obszarze. Po zabrudzeniu glinki, konieczne jest uformowanie nowej kulki.

Do czego możesz użyć glinki? Do czyszczenia nie tylko lakieru, ale i świateł, kół, elementów chromowanych.

Kolejny krok – pasta polerska

Musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości pastę ścierną, w sklepach specjalizujących się tego typu sprzedażą  budowlany.eu oraz w dobrze leżącego w dłoni pada. Raczej unikaj preparatów mocno ściernych, aby nie uszkodzić lakieru. Istnieje też alternatywa dla zwykłej pasty polerskiej w postaci kosmetyku 3 w 1 – cleanera, pasty i wosku. Jednak to jest wybór indywidualny – jednym odpowiada, drugim zupełnie nie. Na pewno poratuje w sytuacji mniejszej ilości czasu na czyszczenie.

Zanim zaczniesz polerować auto, zaklej specjalną taśmą wszystkie elementy, które mają być ochronione przed kontaktem z pastą (listwy, lusterka, plastiki itd.). Proces czyszczenia nie jest skomplikowany, ale czasochłonny. Należy polerować fragment po fragmencie, z użyciem niewielkiej ilości pasty. Pozostałości preparatu koniecznie trzeba usunąć miękkim ręcznikiem.

Kiedy zakończysz polerowanie, zabezpiecz powierzchnię lakieru woskiem lub innym kosmetykiem ochronnym. Wcześniej musisz odtłuścić lakier za pomocą zmywcza, służącego do usuwania silikonu.

Jeśli lakier nie jest zbytnio zniszczony, efekty po polerowaniu powinny być mocno zadowalające. Błysk, głębia koloru i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy – to wystarczy, aby zdecydować się na pogłębioną pielęgnację samochodu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KacperKacper

0 0

Ja poleruje pastą i padami od HoneyCombination - są najlepsze, testowałem już wiele... 16:00, 11.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%