Zamknij

Z czego powstają ciastka ? poznaj ważne surowce spożywcze

17:39, 27.10.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

„Jesteś tym co jesz” - któż z nas nie zna tego powiedzenia? Świadomość tego, co spożywamy, w naszym społeczeństwie jest coraz większa. Nie inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o spożywanie słodyczy. Dlaczego, skoro przywiązujemy wagę do tego, co kupujemy np. na obiad, wybieramy świeże owoce czy warzywa, dobrej jakości wędliny i mięso, nie zwracać uwagi na słodkości? Z czego dokładnie powstają ciastka czy cukierki? Jakie składniki możemy w nich znaleźć? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Kokosanki czyli o mleku kokosowym w proszku

Popularne kokosanki, to jedne z ulubionych ciastek wielu z nas. Świetnie sprawdzają się one jako przekąska, bardzo często też zabieramy je do pracy, jako dodatek do drugiego śniadania. Za smak kokosanek, odpowiada wiele składników, jednakże mylny jest pogląd, że są one zrobione ze świeżego kokosa. Nie oznacza to jednak, że są one sztucznie modyfikowane. Kluczem, jeśli chodzi o uzyskanie właściwego smaku kokosanek, jest wykorzystanie do nich po pierwsze – wysokiej jakości wiórek kokosowych, zaś po drugie – mleka kokosowego w proszku. To dwa kluczowe składniki, dzięki którym my, jako konsumenci, możemy cieszyć się ich smakiem. Wiórki kokosowe, to nic innego, jak wysuszone we właściwych warunkach kawałeczki kokosa. Dodawane są one albo do masy z której formowane są ciastka, albo też – jako posypka tychże. Z kolei mleko kokosowe, jest bazą jeśli chodzi o powstanie ciasta. Intensywność smaku popularnych ciastek, w dużej mierze zależna jest właśnie od tego, jak dużo mleka kokosowego zostanie do niej dodane.

Skrobia kukurydziana i ciastka „fit”

Kobiety, które przysłowiowo „dbają o linię” bardzo często wybierają ciastka, które na swojej etykiecie mają informację, że są „fit”. Zazwyczaj znajdujemy w ich składzie bardzo wysoką zawartość zbóż takich jak jęczmień, proso, czy pszenica. Mało kto jednak wie, że za ich charakterystyczny, nieco słodkawy smak, odpowiada skrobia kukurydziana. Skrobia to surowce spożywcze - http://overlack.com.pl/, które przy produkcji ciastek pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze – w znacznym stopniu wpływa ona na smak ciastek. Dlatego też, ciastka „fit” niemalże zawsze są słodkie. Po drugie – skrobia jest kluczowym składnikiem, jeśli chodzi o masę, z której takie ciastka są formowane. Poprawia ona konsystencję masy, wpływa na jej plastyczność a także w dużej mierze jest składnikiem, który definiuje „chrupkość” ciastek.

Lecytyna sojowa i słodkie płatki

Za swego rodzaju słodycze, można też uznać słodkie płatki śniadaniowe. Szczególnie, jeśli mamy na myśli te z miodem, czy czekoladą lub karmelem. Nierzadko też zdarza się, że popularne mieszanki płatków śniadaniowych, określanych jako musli, także są bardzo słodkie. Lecytyna sojowa, jeśli chodzi o produkcję słodkich płatków śniadaniowych, odgrywa role kluczową. Nie tylko reguluje ich konsystencję, oraz twardość, ale też w znaczącym stopniu potęguje ich smak. W zestawieniu np. z syropami roślinnymi, czy liofilizowanymi owocami, których w popularnych płatkach musli jest bardzo dużo, pełni ona rolę smakową. Podkreśla słodkość konkretnych składników, a mimo to, nie tuczy. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%