Zamknij

Kiedy zakładać aparat ortodontyczny?

00:00, 21.10.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Żyjemy w czasach, kiedy bycie pięknym jest pożądane. Im ktoś jest ładniejszy, ma większe powodzenie u płci przeciwnej oraz nie ma kompleksów. Bardzo ważny jest uśmiech, który potrafi bardzo upiększyć twarz. Jednak żeby powinny być proste i białe. Jednak prosty zgryz to nie tylko ładniejszy wygląd, ale przede wszystkim łatwiejsze dbanie o zdrowie jamy ustnej i dokładniejsze czyszczenie zębów, gdyż nie są one już stłoczone.

Wydaje ci się, że aparaty stałe noszą tylko pryszczaci nastolatkowie i nie będzie pasował nikomu starszemu? Bzdura! Aparaty staja się coraz bardziej popularne i nawet jeśli zobaczymy go u osoby po czterdziestym roku życia, to nie powoduje to zdziwienia. Zresztą, do wyboru są nie tylko kolorowe metalowe aparaty, ale także przeźroczyste czy też niewidoczne, gdyż montowane są od strony języka. Ceny aparatów ortodontycznych są bardzo różne i zależą od stanu zębów oraz wyboru pacjenta. Trzeba pamiętać, że aparat powinno zakładając się tylko u specjalisty. Według ekspertów z orto.info.pl, trzeba wybrać odpowiedniego lekarza, aby leczenie było skuteczne, a pieniądze nie poszły w przysłowiowe błoto.

Czy warto i kiedy?

Bardzo często, stomatologom zadaje się pytanie, w jakim wieku powinno się założyć aparat. Jeśli chodzi o dzieci, to można zakładać jak tylko w pełni wykształcone będą zęby stałe. Na mleczaki nie ma możliwości założenia aparatu. W przypadku młodzieży czy osób dorosłych, wskazane jest w każdym wieku. Jeżeli leczenia ortodontycznego chce się podjąć osoba starsza, to pojawić się może jeden problem: mianowicie wada w budowie żuchwy lub szczęki. Jednak można ją skorygować, poprzez wyrwanie niektórych zębów lub inne zabiegi chirurgiczne. Wszelkie kwestie, rozstrzyga tutaj stomatolog. Próbę prostowania zębów, podjąć można zawsze.

Zakładanie aparatu

Zwykle, etapy zakładanie aparatu u każdego pacjenta wyglądają tak samo. Najpierw lekarz musi wyczyścić osad z zębów. Robi to bardzo dokładnie, po czym uzupełnia ubytki wszelkiego rodzaju. Następnie, robione są odciski zębów z gipsu. Kiedy są już gotowe, lekarz przystępuje do zakładania aparatu stałego. Na początku, przyklejane lub mocowane są na zębach klamerki czyli zamki. Do nich, przytwierdzane są łuki aparatu. Po założeniu aparatu, pacjent musi stawiać się na wizytę kontrolną co około 4 tygodnie. Najczęściej, aparat nosi się 3 lata, zależy to jednak od stanu początkowego zębów oraz zaleceń lekarza stomatologa. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%