Zamknij

Festyn Parafialny w Grębkowie

21:39, 03.09.2019 | A.K/Foto GBP w Grębkowie
REKLAMA
Skomentuj

Święto Plonów obchodzili mieszkańcy gminy Grębków. Było tradycyjnie, rodzinnie i radośnie. 

W niedzielę, 25 sierpnia, odbył się szósty już z kolei Dożynkowy Festyn Parafialny. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Grębkowie, podczas której podziękowano za zebrane plony i proszono o dalsze błogosławieństwo.

Po nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy plebanii, gdzie rozpoczął się festyn dożynkowy. Po przywitaniu gości, głos zabrał ks. prob. Marek Zalewski oraz wójt gminy Grębków Bogdan Doliński. Potem, chlebem z zebranymi uczestnikami spotkania podzielili się starostowie dożynek oraz radni parafialni. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na deskach sceny z ciekawym programem artystycznym wystąpili gospodarze spotkania – mieszkańcy Podsusza, uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Grębkowie. Na wszystkich czekała też niespodzianka, wizyta Sławomira i Kajry (...)

Program festynu był różnorodny i bogaty, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie znalazły się konkursy zręcznościowe oraz „Los Szczęścia”, który przyniósł takie wygrane jak bilet do kina czy muzeum, a także sprzęt AGD i rower. Gdy emocje już nieco opadły wystąpił zespół Diverse Band. O żołądki i dobry nastrój uczestników imprezy zadbali mieszkańcy Podsusza, którzy zachęcali do skosztowania pierogów, bigosu, ciasta, żurku, czerwonego barszczyku, lecza, krokietów, babki ziemniaczanej (...)

Zgodnie z obietnicą odbył się także konkurs na „Najsmaczniejsze ciasto drożdżowe” i „Najsmaczniejszy smalec domowej roboty”. Jury wzięło pod uwagę oryginalność, walory smakowe i subiektywne odczucia po degustacji. I tak najsmaczniejsze ciasta wypiekły: Anna Namięta (I miejsce), Aneta Bok i Agnieszka Polkowska (II miejsce) oraz Agnieszka Nykiel i Maryla Mróz (III miejsce). Z kolei najlepszy smalec przygotowali: Jarosław Gago i Gabriela Kąkol (ex aequo I miejsce), Magdalena Odrzygóźdź i Magdalena Kowalczyk (ex aequo II miejsce) oraz mieszkańcy Podsusza z niemal identycznymi personaliami – Sławomir Kowalczyk i Sławek Kowalczyk (ex aequo III miejsce).

– Przygotowanie nagród w konkursach organizowanych podczas imprezy i atrakcji dla najmłodszych było możliwe dzięki hojności osób prywatnych, instytucji i przedsiębiorców. Bez tego gestu nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za współpracę, wsparcie, obecność i super zabawę, zapraszamy za rok – zachęca organizator gminnych dożynek Wanda Miszczak.

W 2020 roku gospodarzami Święta Plonów będą mieszkańcy Ogródka oraz Starej i Nowej Trzcianki. Niedzielne dożynki zakończyły się tradycyjnie Apelem Jasnogórskim. Organizatorami wydarzenia była parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła i Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie. 

Więcej w Życiu Siedleckim w piątek, 6 września

(A.K/Foto GBP w Grębkowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone