Zamknij

Stypendia Starosty Węgrowskiego rozdane

22:20, 14.03.2019 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Stypendia motywacyjne, wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych oraz sportowe przyznane. Najlepsi uczniowie z powiatu węgrowskiego odebrali wyróżnienia we wtorek, 12 marca, podczas Gali Stypendystów.

– Jest to niezwykle ważny moment, bardzo cieszę się, że możemy się spotkać, aby uhonorować i nagrodzić tych, którzy spełniają wszystkie wymogi określone regulaminem i jednocześnie mają osiągnięcia w nauce i sporcie. Dziękuję za to, że tak dużo czasu poświęcacie swoim pasjom i inwestujecie w wiedzę, która jest niezmiernie ważna – mówiła podczas spotkania starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak.

Na uroczystość przybyła także prorektor do spraw studiów dr hab. Anna Charuta z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. – Moja obecność tutaj spowodowana jest tym, że przystępujemy do podpisania umowy o współpracy ze szpitalem w Węgrowie. Nasza oferta edukacyjna ciągle się rozwija, wchodzimy w kształcenie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dlatego też chcemy, żeby studenci z kierunku pielęgniarstwo podjęli w placówce tego miasta praktyki. (...)

Potrzebę kształcenia się w kierunku nauk medycznych podkreśliła także starosta Ewa Besztak. Poinformowała zgromadzonych na sali uczniów, że już niedługo powrócą stypendia dla tych, którzy rozpoczną naukę na akademii medycznej lub innych kierunkach lekarskich. (...)

Podczas wtorkowego spotkania przyznano w sumie 63 stypendia, z czego 51 to wyróżnienia wręczone za bardzo dobre wyniki w nauce, (...) Stypendia te odebrali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, I  LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku. Wyróżnienia z rąk starosty Ewy Besztak i wicestarosty Marka Renika odebrało też 13 sportowców. Wśród nich znaleźli się zawodnicy specjalizujący się w unihokeju (Stowarzyszenie Klub Sportowy „Olimpia” Łochów), zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego S.O.S. Węgrów, sportowiec uprawiający kolarstwo torowe i szosowe, zawodniczka uprawiająca lekkoatletykę, konkurencje biegowe na dystansach średnich i sportowiec specjalizujący się w piłce ręcznej. 

Więcej w Życiu Siedleckim, w piątek 18 marca

Więcej zdjęć w fotogalerii

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone