Zamknij

Kilometry Dobra dla szkół

18:02, 07.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz czwarty włącza się w tym roku w kampanię Kilometry Dobra. Organizacja zbiera środki na remont i adaptację budynku w Milanowie pod Centrum Aktywności. Z tej okazji wszystkie szkoły podstawowe, podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalne diecezji siedleckiej mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Konkurs potrwa do 20 maja 2019 roku.

Przypomnijmy, że "Kilometry Dobra" jest to międzynarodowa akcja, w czasie której zaangażowane w nią organizacje partnerskie, zbierają pieniądze na różnorakie cele, aby szerzyć Dobro w świecie.

By lepiej się żyło

Siedlecka Caritas za tegoroczny cel kampanii obrała sobie zbiórkę środków na remont i adaptację budynku w Milanowie. Powstanie tam Centrum Aktywności, aby osoby niepełnosprawne i starsze miały godne warunki w czasie aktywizacji i rehabilitacji. Znajdą się w nim: Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora. Caritas diecezjalna chce poprzez akcję „Kilometry Dobra” przybliżyć również wszystkim sylwetkę Sługi Bożego ks. Biskupa Ignacego Świrskiego (biskup siedlecki zm. w 1968 roku) – został on wybrany przez Caritas Diecezji Siedleckiej patronem i filantropem kampanii.

Konkurs: Jak wziąć udział?

Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy w ramach kampanii "Kilometry Dobra". Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem szkoły. Organizacja zachęca również do przekazania Caritas Diecezji Siedleckiej relacji fotograficznej i/lub audiowizualnej, pokazującej zaangażowanie społeczności szkolnej w tę akcję. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia (by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich).

Okres zbierania funduszy trwa od 1 marca do 20 maja 2019 roku. Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tysięcy złotych do zrealizowania przez szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości po 1 tysiąc złotych za wygrany etap. Finał kampanii Kilometry Dobra i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 2 czerwca w Siedlcach. Regulamin i deklaracja udziału szkoły w konkursie jest dostępna na stronie www.siedlce.caritas.pl.

(KS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone