Zamknij

Siedlczanie zmierzą się z Runmageddonem

13:32, 12.02.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Siedlczanie ponownie staną na starcie Runmageddonu, tym razem zrobią to zimą w nowodworskim Garnizonie Modlin.

15 osób z Siedlec podejmie zimowe wyzwanie Runmageddonu. Wśród nich pobiegną Iza i Marcin, dla których będzie to już drugi ekstremalny bieg z przeszkodami. Pierwszy ich start miał miejsce podczas ostatniej, ubiegłorocznej edycji cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami w Siedlcach. Marcin i Iza, mieszkańcy Siedlec poznali smak ekstremalnej zabawy w czasie kończącego sezon 2018 Runmageddonu Siedlce. Jesienią po raz pierwszy podjęli decyzję o starcie w tym popularnym, ekstremalnym biegu z przeszkodami.

Każde z nich miało inną motywację. Iza, jak sama mówi, do tamtej pory nie brała aktywnego udziału w imprezach sportowych, więc decyzja o starcie była raczej potrzebą przeżycia niezapomnianej przygody ze znajomymi oraz zaspokojenia ciekawości. Marcin, pasjonat aktywności sportowej, biegania oraz sportów siłowych, stwierdził, że skoro Runmageddon zawitał w jego mieście, po prostu musi wziąć w nim udział. Spróbowali i z sukcesem dotarli na metę, stając się tym samym prawdziwymi Runmageddończykami.     

W weekend 16-17 lutego Iza i Marcin oraz 13 osób z Siedlec zmierzą się z Zimowym Runmageddonem na terenie powojennego Garnizonu Modlin. - 
Chcę przeżyć to jeszcze raz. Po pierwszym starcie stałam się fanką emocji, jakie towarzyszą pokonywaniu Runmageddonu. Bardzo chcę i mam nadzieję, że uda mi się dołączyć choć na jedno wiosenne wydarzenie do grona wolontariuszy Runmageddonu. To wyzwanie i ta atmosfera są wspaniałe i naprawdę łączą ludzi - dodaje Iza. Zimowy Runmageddon odbędzie się już w najbliższy weekend 16-17 lutego. Wtedy to właśnie mieszkańcy Siedlec ponownie staną na starcie Runmageddonu. W sobotę Iza i Marcin pokonają formułę Rekrut czyli 6-kilometrowy dystans z 30 przeszkodami, który tym razem poprowadzony będzie po przepełnionych historią fortyfikacjach Garnizonu Modlin.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2018 roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci.  Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone