Zamknij
REKLAMA

Podróżuje w otwartą przestrzeń, bo tam łatwiej bujać w obłokach

11:44, 11.10.2017 | Agnieszka Gałach
REKLAMA
Skomentuj

"Doskonała iluzja warta jest tyle, co rzeczywistość, a może jest więcej warta". Ekipa VITOexTrEAM zaprasza na opowieść o świecie na jawie, który w podróżach często jawi się niczym baśń.

Na spotkaniu posłuchamy opowieści o tym, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż się nam na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są zazwyczaj dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym pomaga. Czasem wystarczy spojrzeć inaczej. Wybrać się w podróż, by w końcu samemu stać się drogą – drogą pełną marzeń, tęsknot i snów. Serdecznie zapraszamy na prezentację „Podróżowanie to szukanie baśni” o wyprawie rowerowej przez obie Ameryki.

To na pewno będzie wyjątkowe spotkanie. Kolejnym prelegentem VITOexTrEAM będzie Piotr Strzeżysz, który od ponad 20 lat zwiedza świat rowerem. Jest laureatem najważniejszej nagrody podróżniczej – Kolosa w 2014 roku w kategorii „Podróż”, a także nagród literackich. Jak Piotr przedstawia sam siebie? Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Prezentację poprzedzi film Bartosza Liska o alternatywnym sposobie na życie i podróżowanie „Nie dojechać nigdy”, który został świetnie przyjęty na Kolosach.

Spotkania odbędą się:
19.10 o godzinie 18 w auli Instytutu Biologii UPH w Siedlcach przy ul. Prusa 12
20.10 o godzinie 18 w Łosickim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 4

(Agnieszka Gałach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone