Zamknij

Szok! Do ciężkiej pracy zmuszał chorego i zagłodzonego konia (uwaga- drastyczne zdjęcia)

13:04, 02.07.2018 | N./Pogotowie dla Zwierząt
Skomentuj

Do trzech lat więzienia grozi rolnikowi z miejscowości Grygrów (powiat węgrowski), który zmuszał do ciężkiej pracy chorego i zagłodzonego konia. Zwierzę odebrane zostało przez Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” i policję z Łochowa.
Zgłoszenie do „Pogotowia dla Zwierząt” wpłynęło od anonimowej osoby, która przejeżdżała przez wieś i widziała jak mężczyzna zwozi siano z łąki. Czterokołowy wóz ciągnęła klacz, która kulała i była mocno wychudzona. Organizacja, do której trafiło zgłoszenie, przyjechała do wsi, aby zbadać sytuację.

– On wykorzystuje to zwierzę do pracy od dawna. To zwierzę cierpi. Ludzie zwracają mu uwagę ale on sobie nic z tego nie robi– mówili o właścicielu konia mieszkańcy Grygrowa.

Kiedy inspektorzy pojawili się na posesji Witolda P., ten nie chciał pokazać zwierzęcia. Stwierdził, iż nic mu nie jest. Zaprzeczył by koń pracował w polu i zwoził siano z łąki.

- Ludzie wymyślają. Klacz stoi na łące i się pasie. Do wozu jej nie zaprzęgam- usprawiedliwiał się.

Kiedy jednak stowarzyszenie pokazało filmy wideo, jakie nagrano z ukrycia, gdy zwierzę pracowało– rolnik tylko spuścił głowę. Na polu, w pobliżu posesji zastano klacz w wieku około 20 lat. Była mocno wychudzona, widoczne były żebra, kości łopatek oraz sterczące guzy biodrowe.

– Koń na szyi miał głęboką, niezabliźnioną jeszcze ranę od wrośniętego wcześniej ciężkiego łańcucha, na której żerowały muchy. Ponadto zwierzę mocno kulało na tylną prawą kończynę. Okazało się, iż nad kopytem jest olbrzymia rana i gnijące mięso. Zwierzę było utrzymywane na łańcuchu przywiązanym do drzewa na łące w słońcu w temperaturze 30 stopni. Nie miało dostępu do świeżej wody- mówi Grzegorz Bielawski z „Pogotowia dla Zwierząt”.

„Pogotowie dla Zwierząt” podjęło decyzję o odebraniu klaczy. Wezwano także policję, ponieważ Witold P. stawiał opór i chciał pobić kontrolujących. Zwierzę trafiło do Przychodni Weterynaryjnej na leczenie. W Komisariacie Policji w Łochowie prowadzone jest postępowanie dotyczące znęcania się nad klaczą. Rolnikowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

(N./Pogotowie dla Zwierząt)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone