Zamknij

Straże z dwóch powiatów gasiły wielki pożar lasu i traw

22:50, 10.04.2018 | INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP MIĘDZYLEŚ
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 9 kwietnia, około godziny 15  do Powiatowych Stanowisk Kierowania Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim oraz w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru lasu oraz nieużytków rolnych w miejscowości Maliszewa w gminie Kosów Lacki.

Ze względu na to, iż  miejscowość jest położona na granicach powiatów sokołowskiego i węgrowskiego, dyżurni zaalarmowali strażaków z obu samorządów. Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce akcji, zastały rozwijający się pożar suchych traw oraz częściowo lasu. Przystąpili do gaszenia oraz obrony dalszej części drzewostanu tak, aby pożar nie rozprzestrzenił się na większą powierzchnię. Akcję utrudniał porywisty wiatr, co powodowało szybkie rozprzestrzenianie się ognia.
Spaleniu uległo około 7 ha lasu i nieużytków rolnych, a także domek letniskowy zlokalizowany w lesie. Strażacy walczyli z ogniem przez około 2 godziny, po czym czekało ich 'żmudne' przelewanie pogorzeliska. Jedna z jednostek biorących udział w akcji, po jej zakończeniu miała nadzorować miejsce pożaru do godziny 22:00.
W akcji brali udział strażacy z powiatu sokołowskiego – z JRG Sokołów Podlaski, OSP Kosów :Lacki, OSP Chruszczewka i OSP Trzciniec Duży oraz z powiatu węgrowskiego: 3 zastępy JRG Węgrów, OSP Międzyleś, OSP Wrotnów, OSP Miedzna, OSP Stare Lipki, OSP Stoczek.

(INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP MIĘDZYLEŚ)
REKLAMA

Komentarze (1)

LukaszLukasz

1 0

Autor tekstu podaje nierzetelne informacje:
1. Ok. godz. 14 wpłynęło powiadomienie o pożarze
2. miejscowość Glina - powiat Węgrowski, gmina Miedzna
3. do PSK Węgrów wpłynęło zawiadomienie a dopiero po kilkudziesięciu minutach PSK Węgrów zawiadomiło PSK Sokołów Podlaski o przedostaniu się pożaru na sąsiadujący powiat. 22:43, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone