Zamknij

Pijany kierowca potrącił ciężarną kobietę na pasach

12:48, 06.04.2018 | KOM. AGNIESZKA ŚWIERCZEWSKA/AC
REKLAMA
Skomentuj

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 46-letni mieszkaniec Siedlec, który w drugi dzień świąt potrącił ciężarną kobietę na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był już wcześniej prawomocnie skazany w Holandii za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

W drugi dzień świąt w przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę uderzył rozpędzony samochód. Za jego kierownicą siedział 46-latek. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, a kobiecie została udzielona pomoc medyczna szybko okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Natomiast potrącona kobieta jest w ciąży, doznała poważnych obrażeń ciała. Została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa do dziś.
Po przebadaniu 46-latka na zawartość alkoholu urządzenie wskazało ponad promil. Po sprawdzeniu przez policjantów w bazach na jaw wyszedł jeszcze jeden bardzo bulwersujący fakt. Mianowicie, mężczyzna kierował samochodem będąc wcześniej, niespełna 3 lata temu prawomocnie skazanym w Holandii za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Siedlcach, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez policję materiałami zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 46-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyźnie na tę chwilę zarzucono, iż kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia.

(KOM. AGNIESZKA ŚWIERCZEWSKA/AC)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone