Zamknij

Oszuści znów dzwonią do mieszkańców Siedlec

14:01, 01.02.2018 | KOM. AGNIESZKA ŚWIERCZEWSKA/KMP SIEDLCE
REKLAMA
Skomentuj

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarł w czwartek, 1 lutego, sygnał o   telefonie,  jaki  odebrała   mieszkanka  Siedlec,  od rzekomego policjanta , który usiłował wyłudzić  od kobiety pieniądze.

Rozmówca przedstawił się jako policjant i poinformował starszą panią ,  że jej córka miała wypadek samochodowy i  potrzebne będą pieniądze na  wpłatę kaucji. Zasugerował , że w niedługim czasie zgłosi się do niej osobiście policjantka  aby odebrać  pieniądze. Kobieta  jednak zorientowała się , że ma do czynienia z oszustem, rozłączyła rozmowę i  poinformowała o wszystkim  siedleckich policjantów.  
Ponownie apelujemy – jeżeli dzwoni do nas ktoś kto twierdzi, że jest policjantem, prokuratorem  czy naszym bliskim i przez telefon zaczyna rozmawiać o konieczności wpłaty  kaucji  związanej z wypadkiem samochodowym lub inną pilną potrzebą jest to ewidentny sygnał, że  mamy do czynienia z oszustami. Policjanci  nie  żądają nigdy  wpłat pieniężnych .  W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewamy  ich na wskazane przez nich  konta bankowe.  Najlepszym zaś  posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach  na numery alarmowe 112 lub 997 i zgłoszenie zaistniałej  sytuacji.

(KOM. AGNIESZKA ŚWIERCZEWSKA/KMP SIEDLCE)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone