Zamknij

Grozili aby zmusić do oddania długu

11:56, 19.01.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Garwolińscy policjanci zatrzymali 32-latka oraz jego dwóch wspólników, którzy grozili innemu mężczyźnie przedmiotem przypominającym broń, by zmusić go do zwrotu wierzytelności. 

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosił się 29-latek i zawiadomił, że został napadnięty przez trzech napastników. Mężczyźni ci używali wobec pokrzywdzonego przemocy, przytrzymywali go za odzież i zażądali wydania im posiadanych w portfelu pieniędzy. Napastnicy zabrali 29-latkowi 2500 złotych i dalej grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądali większej kwoty. Mężczyźni podali jednocześnie termin przekazania kolejnej sumy pieniędzy, po czym wsiedli do samochodu i odjechali.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że sprawcą może być 32-letni mieszkaniec Otwocka oraz jego dwaj znajomi z powiatu garwolińskiego (25 i 32 lata). W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali całą trójkę.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy oraz groźby w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania  i wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mieszkańca Otwocka tymczasowy areszt. Wobec dwóch pozostałych zastosowano policyjny dozór.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LolLol

2 0

Skoro pożyczył to niech oddaje. 22:39, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%