Zamknij

Zatrzymany za włamanie

08:27, 16.07.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Łaskarzewa ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do automatów sterujących między innymi samoobsługową myjnią. 

Poszkodowani oszacowali swoje straty na blisko 35 tysięcy złotych. Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca policjanci odebrali zgłoszenie, że na terenie jednej ze stacji diagnostycznych w Łaskarzewie doszło do włamania. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa doszło w nocy. Wtedy nieznana osoba, po wyłamaniu drzwiczek zabezpieczających, ukradła pieniądze z kaset, do których wrzucali je klienci, żeby uruchomić urządzenie. W taki sposób sprawca uszkodził kilka automatów, między innymi stacjonarny odkurzacz samochodowy, nalewak płynu do spryskiwaczy i samoobsługową myjnię samochodową. Straty związane z kradzieżą bilonu i uszkodzeniem automatów pokrzywdzeni oszacowali na sumę blisko 35 tys. zł.

W wyniku podjętych działań policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Porównanie zapisu monitoringu ze stacji diagnostycznej nie pozostawiło wątpliwości, że czynu tego dopuścił się 22-latni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%