Zamknij
REKLAMA

W szpitalu otwarto oddział covidowy

17:54, 13.11.2020 | AC
Skomentuj
REKLAMA

W Szpitalu Powiatowym w Garwolinie utworzono oddział covidowy. Do jego otwarcia kierownictwo szpitala zmusił pękający w szwach SOR.

Dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski poinformował, że krytyczna sytuacja w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zmusiła kierownictwo do niezwłocznego utworzenia oddziału dla zakażonych koronawirusem. - Do drugiego listopada, kiedy nasz szpital nie był szpitalem covidowym, było potężne uderzenie epidemii w nasz powiat i było bardzo wiele osób chorych, których nie mogliśmy przyjąć do szpitala. Leżeli już chorzy z innymi schorzeniami, w związku z czym przyjęcie chorych zakaźnych nie wchodziło w grę, a nie było innych miejsc, gdzie mogliśmy ich odesłać – powiedział Krzysztof Żochowski.

Zamknięto SOR

W związku z niewydolnością obsługi pacjentów szpital postanowił zamknąć Szpitalny Oddział ratunkowy. - Liczba pacjentów, która zgromadzona była na SOR-ze przekraczała jakiekolwiek wyobrażenia. Niestety, ta decyzja nie została przyjęta do wiadomości ani przez wojewodę mazowieckiego ani przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a pacjenci nadal byli dosyłani i gromadzeni na oddziale. Myśmy starali się udzielać im pomocy najbardziej jak potrafiliśmy. Cały czas dojeżdżali pacjenci, którzy nie mieli szans na inną pomoc. Wszyscy się do nich odwracali plecami. Szpitale nie były na to przygotowane bo nie było miejsc. Myśmy tych miejsc też nie mieli, bowiem w tamtym okresie nie było jeszcze oddziału covidowego – wyjaśnia zaistniałą sytuację dyrektor Żochowski.

Utworzono oddział covidowy

Długotrwałe badania testów antygenowych spowodowały, że pacjenci na SOR leżeli po kilka dni w strasznych warunkach w ciasnocie. Utworzenie w Garwolinie kolejnych punków badań poprawiło sytuacje również w szpitalu, gdyż pacjenci zdrowi modli iść do domu. Nie dający sobie rasy SOR musiano doraźnie zastąpić w inny sposób. Postanowiono z części interny i części ginekologii utworzyć Oddział COVID. Z informacji dyrektora szpitala wynika, że interna i ginekologia działają w ograniczonym zakresie, natomiast Oddział Położniczy działa normalnie. - Na Oddziale COVID przygotowanych mamy 50 łózek, ale tylko cztery respiratory. Obecnie na oddziale mamy 40 pacjentów z potwierdzonym koronawirusa. Wszystkie respiratory są zajęte. Ponadto w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pięciu pacjentów oczekuje na wynika badań na koronawirusa – informuje nas  zastępca dyrektora SP ZOZ w Garwolinie Michał Rękawek.

(AC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA