Zamknij
REKLAMA

Inwestycja w boisko w Miętnem

17:45, 22.05.2020 | AC
Skomentuj
REKLAMA

Zadaszone boisko treningowe powstaje przy Powiatowym Centrum Sportu w Miętnem w gminie Garwolin.

W ramach pilotażowej edycji programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich, boisko sportowe w Miętnem znalazło się wśród dwunastu obiektów w Polsce objętych dofinansowaniem. Celem programu jest zapewnienie całorocznych szkoleń oraz treningów narybku piłkarskiego, a także ich starszych kolegów. Powiat garwoliński przystąpił do programu składając wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji. Przedsięwzięcie to obejmie budowę hali pneumatycznej, będącej zarazem zadaszeniem istniejącego boiska oraz położenie nawierzchni o wymiarach 100 m na 65 m z syntetycznej trawy. Zadaszone boisko będzie wyposażone w system grzewczo-nadmuchowo-wentylacyjny. Doprowadzi się także oświetlenie, co umożliwi prowadzenie treningów w okresie jesienno-zimowym. Całość inwestycji ma się zamknąć w granicach 2,5 mln złotych, z czego wysokość dotacji na tą inwestycję będzie wynosić 1,250 mln złotych. Planowany termin oddania do użytku zadaszenia przewidziano na 7 grudnia br.

- To będzie nasz regionalny ośrodek impulsu do rozwoju piłki nożnej w Polsce – powiedział poseł PiS Krzysztof Tchórzewski. - To ze wszech miar nowatorski program rządu. Pamiętajmy, że przez ostatnie lata 2015-19 rząd Polski przeznaczył na infrastrukturę sportową dwa miliardy trzysta milionów złotych. Nigdy wcześniej takie środki na sport nie były wydatkowane. Cieszę się bardzo, że staroście powiatu garwolińskiego udało się te środki pozyskać. Ciesze się również, że w Miętnem to boisko będzie zadaszone, że powstanie taki wielofunkcyjny, ale i całoroczny obiekt sportowy - gloryfikowała poczynania rządu względem sportowej młodzieży senator z ramienia PiS Maria Koc, znana z częstych wizyt w Garwolinie. - Z naszego obiektu korzysta 27 klubów sportowych z terenu powiatu. Liczymy na 1200 młodych sportowców, którzy przyjeżdżają na zgrupowania do Miętego - dodał starosta Mirosław Walicki. Za okazaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia podziękował kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem Janusz Kowalski. Zebranych na konferencji prasowej dziennikarzy zaniepokoił fakt nieobecności rodzimego posła Ziemi Garwolińskiej Grzegorza Woźniaka i zastępczyni starosty do spraw oświaty i sportu Iwony Kurowskiej. Społeczeństwo i internauci szeroko komentują nieobecność dwojga osób, które mają istotny wpływ na sytuację w powiecie garwolińskim. - To jest przedwyborczy manewr, ale dobrze, że chociaż coś obiecali. Zastanawiające jest, że obcy parlamentarzyści przekazują nam tak istotne wiadomości, a gdzie jest nasz poseł, którego wybraliśmy. Czyżby pan Wożniak nadal był przez prezesa zawieszony? - pytał spotkany w centrum Miętnego pan Józef.

Internauci nie zostawiają suchej nitki na spotkaniu w Miętnem. Oto niektóre z nich: „Grzesia i Ivonki (pisownia oryginalna) nie zaprosili? Czy to oznacza, że przedstawicielem partii rządzącej na powiat garwoliński są senator Maria Koc i poseł Krzysztof Tchórzewski”. „Konferencja prasowa z powodu zadaszenia boiska. Czy oni nie mają nic do roboty w dobie epidemii”. „Przykro, że obcy ludzie przyjeżdżają z wiadomościami, o których winien nas poinformować nasz reprezentant, wybrany przez nas”.

Jako ludziom przykro jest słuchać, ale jako dziennikarze zobowiązani jesteśmy, aby naszych czytelników poformować o nastrojach społecznych panujących w naszym powiecie.

(AC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

fociafocia

0 0

Zdjęcie podobne do tego, które udostępniłem Panu Andrzejowi. Ciekawe. 17:29, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz