Zamknij
REKLAMA

Pieszo przez świat

09:20, 16.02.2020 | AC
REKLAMA
Skomentuj

Ponad dziesięć miesięcy pieszej eskapady do Malezji uwieńczonej ponad czternastoma tysiącami zdjęć i przeźroczy. Wydarzenie to jest z pewnością pionierskim wyczynem globtrotera z Maciejowic.

„Z drogi” to zdjęciowa i relacja trwającej ponad trzysta dni pieszej wycieczki podróżnika i fotografika Mariusza Rutkowskiego przez Europę i Azję. Pokłosiem niecodziennego wyczynu jest wystawa zdjęć w garwolińskiej Galerii „Kotłownia” w Centrum Sportu i Kultury. Głównym tematem wystawy są ludzie z różnych stron świata, zarówno świata bogatego, jak i biedoty ze slumsów. Ich wyraz twarzy i ruch zatrzymany w kadrze daje wiele do myślenia odwiedzającym Galerię.

Otwierając wernisaż, autor ukazując fotografie, jednocześnie opowiadał o swojej wędrówce przez świat. – Decyzja, którą podjąłem w maju 2018 roku była niejako okrzykiem: Z drogi! Nie przeszkadzajcie! Pozwólcie iść! Wbrew obawom mojej rodziny, mimo stabilnej sytuacji zawodowej, porzucając to, co pewne, a wybierając kompletnie nieznane postanowiłem przewartościować swoje życie – poinformował grono zebranych miłośników podróży i fotografii. – Pierwotnie zamierzałem dotrzeć do Wietnamu, ale z wielu ludzkich problemów podróż zakończyłem „zaledwie” w Malezji – dodał. Pan Mariusz z wykształcenia socjolog, polonista i fotografik swoją życiową przygodę rozpoczął w Maciejowicach. W ciągu niemal roku przeszedł między innymi całe Bałkany, Gruzję, Indie, aby ostatecznie dotrzeć do Malezji. Z relacji podróżnika-fotografa wynika, że jeszcze w tum roku zamierza podjąć wędrówkę do Iranu. Po powrocie do kraju zamówiliśmy spotkanie z panem Mariuszem, aby zrelacjonować jego kolejną eskapadę przez świat.

(AC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone