Zamknij

Ten dzień obchodziło 250 seniorów z całego powiatu...

16:07, 30.11.2018 | N.S/kpp Garwolin
REKLAMA
Skomentuj

29 listopada w Kinie Wilga odbył się II Powiatowy Dzień Seniora. W wydarzeniu tym uczestniczyło 250 seniorów z całego powiatu garwolińskiego. Gości przywitała insp. Iwona Czarnocka Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie oraz Irena Skwarek Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Garwolin. Głos zabrali również zaproszeni goście poseł Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska oraz Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak. Przemawiający życzyli seniorom dobrej zabawy i nabycia nowych kompetencji życiowych.
Pierwszym punktem programu był spektakl w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów  Pogodni w Sobolewie pt. ”Biuro matrymonialne”. Profesjonalizm wykonania sztuki i obfitująca w komiczne sytuacje fabuła spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Kolejnym punktem wydarzenia była prelekcja kardiologa doktora Dominika Osmana - Osman Clinical poświęcona profilaktyce chorób układu krążenia. Następnie głos zabrała Magdalena Ochnio dietetyk z Poradni Dietetycznej Food4life, która przybliżyła zalecenia dietetyczne przy schorzeniach układu krążenia. Bardzo ciekawie o potrzebie aktywności ruchowej opowiadał fizjoterapeuta Marcin Ożarek z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Relax. Bardzo interesująco o problemie zatruć pokarmowych mówiła Renata Liszewska Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Garwolinie. Ostatnim wystąpieniem o charakterze edukacyjnym była prelekcja policjanta z garwolińskiej drogówki - sierż. szt. Krzysztofa Sykuły, który omówił zagadnienia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i namawiał na noszenie odblasków również w terenie zabudowanym. Wydarzenie zostało zakończone pięknym i sentymentalnym spektaklem pt. „Miasteczko”  w wykonaniu garwolińskiego Klubu Seniora, Teatru Rękawiczka i Teatru O! Mamy!. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie pod opieką nauczycieli Anny Liszewskiej i Małgorzaty Piłki-Zadrożnej. Seniorzy mogli skorzystać z porad kardiologa, dietetyka i PSSE w Garwolinie. O swojej ofercie czytelniczej informowały również bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie.
Kolejne już spotkanie adresowane do seniorów było okazją do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim miało na celu przekonać osoby starsze do wychodzenia poza środowisko domowe i korzystania z uroków życia.
Działanie zostało wsparte przez Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz lokalnych przedsiębiorców: Piekarnię Żabczyńscy, Brüggen Polska, Wil-Sad. Dzięki wsparciu instytucji i lokalnych przedsiębiorców wydarzenie było bogatsze.
Powiatowy Dzień Seniora organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie i Urząd Gminy Garwolin na stałe wpisuje się do kalendarza wydarzeń w powiecie garwolińskim.

(N.S/kpp Garwolin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone