Zamknij

Nieprawidłowe parkowanie coraz większym problemem

12:00, 05.02.2018 | MK/KPP GARWOLIN
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku mieszkańcy powiatu garwolińskiego zgłosili na policję już 71 takich interwencji. Mandaty sięgają nawet do 800 złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie dociera coraz więcej zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów. Niestosowanie się do znaków, parkowanie w rejonie skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, zastawianie wjazdów, parkowanie pojazdów na chodnikach czy miejscach dla osób niepełnosprawnych, może kierowcę kosztować mandatem nawet do 800 złotych. Takie informacje wypływają do nas telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej, „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz mieszkańcy składają zawiadomienia o popełnionych wykroczeniach, dołączając zrobione zdjęcia. 
Podczas jednej zgłoszonej interwencji policjanci ujawniają od kilku do kilkunastu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Najwięcej zgłoszeń dotyczy centrum miasta - ul. Senatorskiej, Staszica, Nadwodnej i Kościelnej oraz ul. Lelewela, Słonecznej i Różanej – osiedle „działki”. Wobec kierowców, których zastano na miejscu, wdrożono czynności wynikające z postępowania w sprawach o wykroczenie bądź nałożono mandaty.
Problem z parkowaniem na terenie miasta Garwolina jest znany i opisywany od dłuższego czasu w lokalnych mediach. Wyciąganie konsekwencji, po licznych zgłoszeniach dotyczących nieprawidłowego parkowania, wymaga dużego zaangażowania policjantów, którzy zamiast egzekwować prawo w tym zakresie, mogliby udzielać pomocy i strzec bezpieczeństwa w innych rejonach miasta.

(MK/KPP GARWOLIN)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone