Zamknij

Protesty w trakcie briefingu prasowego

07:30, 23.02.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

W centrum Łochowa rośnie wiadukt drogowy nad torami linii Warszawa – Białystok przy ul. Wyszkowskiej. Nie wszyscy są jednak miłośnikami tej inwestycji.

Bezkolizyjne skrzyżowanie budowane jest w Łochowie-Jasiorówce i Toporze. Mieszkańcy korzystają z nowego przejścia pieszo-rowerowego pod torami miedzy ul. Dolną i Al. Łochowską. Na konferencji gościli m.in. senator Maria Koc, poseł Maciej Górski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, starosta węgrowska Ewa Besztak i burmistrz Robert Gołaszewski. Pojawili się również mieszkańcy Łochowa, którzy nie są zadowoleni z tej inwestycji.

Mieszkańcy Łochowa wywiesili transparent z napisem "Tunel tak, wiadukt nie". Regularnie przerywali wystąpienia polityków chwalących zalety związane z powstaniem wiaduktu drogowego. Po pewnym czasie na miejscu zjawiła się policja i spisała protestujących.

- Mieszkańcy Łochowa dzięki inwestycjom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zyskują lepsza komunikację kolejową, ale także poprawę systemu komunikacji i wzrost poziomu bezpieczeństwa w mieście i regionie - mówił z kolei Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa.

Budowy w Łochowie to jedne z inwestycji na międzynarodowej trasie Rail Baltica, która jest ważnym elementem europejskiej i krajowej sieci kolejowej. Pasażerowie korzystają już z efektów prac na trasie Warszawa - Czyżew. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace na odcinku Czyżew - Białystok. Przygotowywane są realizacje na kolejnych odcinkach od stolicy Podlasia do granicy.

 

fot. rynekinfrastruktury.pl

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%