Zamknij

68-latka padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Straciła 6500 zł.

14:15, 06.06.2018 | N.S/KPP Węgrów
Skomentuj

68- letnia kobieta z Węgrowa stała się ofiarą oszustwa "na policjanta". Kobieta straciła 6500 zł. Przestępca podając się policjanta, podał numer konta kobiecie, na który ma zrobić przelew. Apelujemy o ostrożność i czujność.
Po raz kolejny doszło do oszustwa na terenie Węgrowa metodą "na policjanta". 5 czerwca oszuści wyłudzili około 6500 zł od 68-letniej kobiety, która przelała pieniądze na wskazany numer konta przez mężczyznę, który podał się za policjanta. Mężczyzna poinformował kobietę, aby w tytule przelewu wpisała „rozliczenie za remont”.
Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji telefonicznie nie proszą o przekazanie pieniędzy ani kodów i haseł do konta bankowego.
Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie przekazujmy pod żadnym pozorem danych i pieniędzy osobom obcym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję.
Przede wszystkim należy zachować ostrożność– jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny, policjanta lub inną osobę i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie, nie podawajmy kodów i haseł do konta. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

(N.S/KPP Węgrów)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone