Zamknij

Sprawozdania i plany. Budżet na 2022 rok przyjęty

08:46, 14.01.2022 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Na sesji Rady Miejskiej w Mrozach, której gościem była Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, podsumowano 2021 r.

Jak mówił podczas obrad burmistrz Dariusz Jaszczuk, w ubiegłym roku łączne wydatki budżetowe wyniosły 63.370.472,14 zł, w tym na zadania inwestycyjne wydano 18.491.381,53 zł. Największe zadania to budowa kanalizacji, rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa Domu Opieki Senioralnej w Lipinach, budowa i remonty dróg, termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Jeruzalu. Większość środków na inwestycje została pozyskana ze źródeł zewnętrznych, w tym między innym z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Włodarz miasta i gminy poinformował również, że w 2021 r. odbyło się tu wiele ważnych wydarzeń. Należały do nich np.: uroczyste odsłonięcie pamiątkowych tablic na Rondzie Gwiazd serialu Ranczo, Mazowiecka Sportowa Senioriada, II Festyn Archeologiczny w Mrozach - Kierunek Grodzisko czy obchody świąt i uroczystości patriotycznych.

Kiedy burmistrz podsumował najważniejsze inwestycje i osiągnięcia (które potwierdzają prestiżowe ogólnopolskie rankingi), podziękował pani marszałek za przychylność i zrozumienie potrzeb gminy Mrozy oraz bardzo dobrą współpracę. Do podziękowań przyłączył się także przewodniczący Rady Miejskiej w Mrozach, przekazując na ręce Elżbiety Lanc podziękowanie dla Samorządu Województwa Mazowieckiego za wieloletnie wspieranie gminy w realizacji zadań publicznych gminy.

Podczas sesji przyjęto budżet gminy na rok 2022 oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2021-2031. W programie znalazły się także uchwały o: zmianach w budżecie na 2021 r., zaciągnięciu kredytu długoterminowego w 2022 r., wyrażeniu zgody na wynajem lokalu mieszkalnego na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata oraz zatwierdzeniu planów pracy komisji stałych i planu pracy Rady Miejskiej w Mrozach na 2022 r.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%